Інтерфакс-Україна
11:51 30.06.2025

ДБР повідомило про підозру чотирьом військовослужбовцям, які відмовились виконати бойовий наказ командирів

1 хв читати
ДБР повідомило про підозру чотирьом військовослужбовцям, які відмовились виконати бойовий наказ командирів

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру чотирьом військовослужбовцям однієї з частин у Київській області, які в умовах воєнного стану свідомо не виконали бойовий наказ командирів та відмовились вирушити до району проведення бойових дій, повідомляє ДБР.

"Встановлено, що у різний час військовослужбовці однієї з частин, дислокованої на Київщині, попри придатність до служби, відмовились вирушити до району проведення бойових дій. На відміну від своїх побратимів, які виконали наказ, ці солдати свідомо і відверто проігнорували розпорядження, діючи всупереч чинному законодавству", - йдеться в повідомленні на сайті Бюро у понеділок.

За інформацією відомства, всім чотирьом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 402 КК України — непокора, вчинена в умовах воєнного стану та взято під варту.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 10 років.

Процесуальне керівництво здійснює Дарницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.

За повідомленням пресслужби Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону, йдеться про військовослужбовців Нацгвардії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Атаки РФ у різдвяну ніч призвели до додаткових відключень е/е в кількох областях – Міненерго

Військовий про ситуацію у Куп'янську: росіяни в місті є, але в дуже малій кількості, повного контролю не мають

Росія вночі атакувала об’єкти портової інфраструктури в Чорноморську, загинула одна людина - АМПУ

Омбудсмена Лубінця звинувачують у плагіаті в дисертації, але цього недостатньо для позбавлення ступеня

В Чернігівській області двоє людей загинуло, ще двоє зазнали поранень через ворожі атаки дронів

Статус особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати цивільні, які постраждали на ТОТ, - Кабмін

Ворог вночі вдарив по промислових об’єктах Одещини: один загиблий, двоє поранених

ППО знешкодила 106 зі 131 БпЛА, зафіксовано влучання на 15 локаціях

ДСНС: За добу на Харківщині внаслідок обстрілів загинув мирний житель, 14 постраждали, ліквідовано чотири пожежі

Генштаб зафіксував впродовж доби 151 бойове зіткнення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА