Інтерфакс-Україна
15:05 20.05.2025

Умєров: спільно з партнерами розвиваємо спроможність виготовляти понад 1 млн 155мм снарядів щороку

2 хв читати
Умєров: спільно з партнерами розвиваємо спроможність виготовляти понад 1 млн 155мм снарядів щороку
Фото: https://www.facebook.com/rustemumerov.ua

Міністр оборони України Рустем Умєров під час участі у відеоконференції міністрів оборони країн Європейського союзу закликав партнерів зробити пріоритетом закупівлі у української оборонної промисловості.

На сторінці у Facebook міністр розповів, що основною темою обговорення була нова оборонна ініціатива Європейського Союзу SAFE (Security Action for Europe) загальним обсягом EUR150 млрд, що відкриває для України можливість повноцінної інтеграції в європейський оборонно-промисловий простір.

"Наша зброя — це зброя Європи. За останні три роки Україна наростила обсяг оборонного виробництва з 1 млрд доларів у 2022 році до 35 млрд доларів (31 млрд євро) у 2025. Це результат спільних зусиль і величезного внутрішнього потенціалу", - підкреслив Умєров.

Він зазначив, що підтримка української оборонної промисловості — це внесок у колективну безпеку всього континенту. SAFE створює механізми для закупівель у критично важливих напрямах.

"Закликав партнерів зробити пріоритетом закупівлі в українській оборонній промисловості, зокрема в таких напрямах. Перше - БПЛА. Ми готові до масштабних спільних виробництв і поставок — як для потреб фронту, так і в майбутньому для європейських армій. Друге - 155-мм боєприпаси. У 2022 році Україна не виробляла цей калібр. Сьогодні ми спільно з партнерами розвиваємо спроможність виготовляти понад 1 мільйон снарядів щороку. Це реальний внесок у посилення загальноєвропейської стійкості", - повідомив він.

Також Умєров додав, що Україна відкрита до співпраці в інших критичних напрямах: артилерійські системи, протиповітряна оборона, засоби радіоелектронної боротьби.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС України та Словаччини відвідали медзаклад, оснащений за словацької підтримки

На фронті відбулось 215 боїв за добу, найгарячіше на покровському та гуляйпільському напрямках – Генштаб

Сибіга поінформував гендиректора ЮНЕСКО про пошкодження атаками РФ культурних об'єктів України

Зеленський створив Координаційну раду з питань захисту прав ветеранів, полонених та зниклих безвісти, яку очолив Буданов – указ

Україна вибачилася перед Грецією за інцидент із морським дроном біля острова Лефкада

У ДТП в Києві загинули двоє поліцейських та двоє цивільних, ще троє постраждалих – поліція

Стефанчук: Україна та Польща не можуть допустити, щоб спільний ворог роз'єднав наші держави

Російський fpv-дрон атакував службове авто поліції у Харківській області, без постраждалих

РФ атакувала автозаправний комплекс у Херсонській області, є загиблі та поранені – OKKO

Ворог знову атакував ТЕС ДТЕК, станція зазнала руйнувань

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА