Інтерфакс-Україна
15:05 18.12.2024

Сибіга прокоментував перехід координації у форматі "Рамштайн" до НАТО

1 хв читати
Сибіга прокоментував перехід координації у форматі "Рамштайн" до НАТО
Фото: МЗС України

Україна на шляху до членства в НАТО досягає такого рівня відносин з альянсом, який, очевидно, переростатиме і в посилення координації передання військової допомоги, заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, коментуючи інформацію про перехід лідерства у форматі "Рамштайн" до альянсу.

На спільній пресконференції з австралійською колегою Пенні Вонг у Києві Сибіга зазначив, що формат "Рамштайн" було створено після перших місяців після початку повномасштабного вторгнення РФ для чіткої пріоритизації та забезпечення безперервності постачання зброї для України від союзників.

"Формат проявив себе як надзвичайно дієвий і він давав змогу чіткого планування та дозволив у належний спосіб координувати дії союзників щодо утримання нашої оборонної спроможності. Звісно, з НАТО ми наразі досягаємо такого рівня відносин на шляху до членства НАТО, який, очевидно, переростатиме і в посилення координації", - сказав Сибіга.

За його словами, "тому це процеси невід'ємні, пов'язані з подальшим просуванням України на шляху до членства в НАТО, до реалізації наших євроатлантичних прагнень".

Раніше агентство Reuters із посиланням на джерела писало, що НАТО перейняло на себе координацію західної військової допомоги Україні, яку раніше здійснювали Сполучені Штати, і цей крок спрямований на захист механізму підтримки від Дональда Трампа.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Словацька прокуратура припинила слідство у справі про передання Україні винищувачів МіГ-29 - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 156 ворожих атак - Генштаб

Троє цивільних постраждали внаслідок атаки російського дрона у Харківській області - прокуратура

Уряд очікує на результати процесуальних дій щодо "Енергоатома" і готовий сприяти НАБУ та САП - Свириденко

Енергетики працюють над мінімізацією обмежень електрики, але ситуація може погіршитися з наступними атаками – глава Міненерго

Зеленський: Фактично кожного дня Україна застосовує далекобійні санкції проти РФ

Національний освітній проєкт CDTO Campus у 2026р розпочне підготовку CISO-фахівців і вийде на міжнародний рівень

Україна готує угоди з кількома країнами Європи, зокрема, про посилення захисту неба - Зеленський

Зеленський: Потрібні будь-які результативні дії проти корупції

Кількість загиблих у Нью-Делі зросла до 13 людей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА