Інтерфакс-Україна
06:06 14.12.2024

РФ евакуює елементи свого угруповання сил із Сирії - ISW

2 хв читати

РФ евакуює елементи свого угруповання сил із Сирії, продовжуючи переговори про довгострокову військову присутність у країні, повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Росія наразі веде переговори з невказаною новою сирійською владою про збереження російської військової присутності на авіабазі Хмеймім і в порту Тартус. Джерело заявило, що Росія забезпечила тільки тимчасові гарантії безпеки і що дві військові бази функціонують у звичайному режимі. Заступник міністра закордонних справ Росії Михайло Богданов заявив 12 грудня, що Росія встановила контакти з "Хайят Тахрір аш-Шам", яка наразі контролює райони Хмеймім і Тартус", - ідеться в повідомленні.

За даними аналітиків, опубліковані 13 грудня кадри показують російські військові конвої, що рухаються з Талкалаха (на захід від Хомса), Хомса і Дамаска. Незрозуміло, чи прямують вони до порту Тартус або авіабази Хмеймім, але переміщення російських військових активів, про яке повідомляють, вказує на те, що РФ перекидає деякі зі своїх передових активів із півдня Сирії на західне узбережжя.

"Росія, ймовірно, евакуює війська зі своїх двох основних баз у Сирії, поки тривають переговори з новою сирійською владою, оскільки результат цих переговорів і довгострокова присутність Росії на базах поки що незрозумілі. Росія зможе відносно швидко відновити свою військову присутність у Сирії після евакуації з Хмейміма і Тартуса, якщо Москва зможе укласти більш постійні угоди з нинішньою сирійською владою. Однак статус російської вертолітної бази в Камишли на північному сході Сирії залишається незрозумілим", - вказують в ISW.

Джерело: https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-december-13-2024

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бельгія та ЄС домовилися продовжити обговорення використання заморожених російських активів на засіданні Ради 18 грудня

"Укрзалізниця" змінює маршрути пасажирських поїздів через обстріл у Фастові

Ворог просунувся у трьох населених пунктах на Донеччині

Узгодили рамки домовленостей у сфері безпеки та розглянули "Програму майбутнього розвитку" — Умєров про 6-ту зустріч з делегацією США

В СТОЛИЦІ ПРАЦЮЄ ППО - КМВА

УЗГОДИЛИ РАМКИ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ У СФЕРІ БЕЗПЕКИ ТА РОЗГЛЯНУЛИ "ПРОГРАМУ МАЙБУТНЬОГО РОЗВИТКУ" – УМЄРОВ ПРО 6-ТУ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

СПРАВЖНІЙ ПОСТУП У ДОСЯГНЕНІ МИРНИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РОСІЇ – УМЄРОВ ПРО ПІДСУМКИ 6-Ї ЗУСТРІЧІ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКІ ПЕРЕГОВОРИ ПРОДОВЖАТЬСЯ У СУБОТУ – СЕКРЕТАР РНБО УМЄРОВ

Італія інвестує понад 42 млн євро на реставрацію пам’яток і модернізацію інфраструктури Одещини - Кулеба

Оголошено конкурс на посаду гендиректора "Укргідроенерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА