12:57 17.11.2024

Україна і США запустили три нові проєкти у сфері малих модульних реакторів

2 хв читати
Україна і США запустили три нові проєкти у сфері малих модульних реакторів

Україна і США оголосили про запуск трьох нових проєктів у сфері малих модульних реакторів (ММР), повідомило Міністерство енергетики України з посиланням на домовленості, досягнуті двома країнами на полях кліматичної конференції COP29 у Баку.

"Партнерство реалізовуватиметься в рамках програми FIRST (Базова інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів)", - зазначили у відомстві.

Програма передбачає реалізацію трьох взаємопов'язаних проєктів: будівництво пілотного заводу з виробництва чистого водню та аміаку (проєкт “Чисте паливо”), конверсію вугільних електростанцій на ММР (проєкт “Фенікс”) та розробку дорожньої карти декарбонізації сталеливарної промисловості за допомогою ММР (проєкт “Чиста сталь”).

Як доповнили в Міненерго, ініціатива є стратегічним кроком для досягнення глобальних кліматичних цілей, регіональної енергетичної безпеки, економічного зростання та перспектив післявоєнного лідерства України у використанні передових ядерних технологій.

"Незважаючи на те, що наша країна пережила аварію на Чорнобильській АЕС і зараз стикається з безпрецедентними викликами у зв'язку з окупацією росією найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької АЕС, ми продовжуємо рухатися вперед, модернізуючи наш нинішній атомний парк і реалізуючи наші плани щодо будівництва нових атомних генеруючих потужностей", - заявив міністр енергетики України Герман Галущенко у своєму онлайн-виступі на конференції.

У міністерстві пояснили, що Україна приєдналася до Декларації країн на COP28, зобов'язавшись потроїти ядерні потужності до 2050 року. Це передбачає підтримку розробки та будівництва як великих енергоблоків, так і малих модульних реакторів для виробництва електроенергії та промислового застосування.

"Проєкти реалізовуватимуться за участі провідних енергетичних компаній та науково-дослідних установ України та США. Технологія ММР має суттєві переваги перед традиційними АЕС завдяки модульному виробництву, легкому транспортуванню, підвищеному рівню безпеки та меншим початковим інвестиціям", - прокоментували в Міненерго.

В Україні розвиток технології ММР розглядаютья як важливий елемент післявоєнного оновлення країни, що сприятиме енергетичній безпеці та декарбонізації економіки. Програма FIRST покликана забезпечити впровадження найвищих стандартів ядерної безпеки та нерозповсюдження під час реалізації цих проєктів.

Як повідомлялося, американська Holtec International запросила фахівців АТ "НАЕК “Енергоатом” до проєктної групи, що працюватиме над розгортанням малого модульного реактора (ММР) SMR-300 на майданчику АЕС Palisades у США.

В "Енергоатомі" зазначили, що участь представників НАЕК на етапах будівництва, випробувань та введення в експлуатацію ММР на майданчику АЕС Palisades (США) дасть змогу компанії набути досвіду для подальшого впровадження цієї технології в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд Ізраїлю схвалив угоду з ХАМАС про звільнення заручників – ЗМІ

Президент України висловив сумнів щодо зустрічі з прем'єр-міністром Словаччини у Давосі - ЗМІ

Інформація про присутність ворога в Покровську не відповідає дійсності - військові

З початку доби Сили оборони відбили 155 ворожих атак - Генштаб

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 410 одиниць живої сили - Генштаб

Албанія відкрила посольство в Україні - МЗС

Єрмак обговорив із міністром підприємств і виробництва Італії майбутню Конференцію з відновлення

Зеленський обговорив взаємну підтримку з керівництвом МЗС країн Південно-Східної Європи

Росіяни захопили Нескучне, проводять дозачистку Времівки, намагаються оточити Велику Новосілку

Зеленський провів засідання Ставки: Працюємо над великими масштабами виробництва зброї в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА