Інтерфакс-Україна
12:04 19.10.2024

Директор УКФ Образцова ратує за належне фінансування Фонду, УІК та Українського інституту в держбюджеті-2025

2 хв читати

Обрана виконавчим директором Українського культурного фонду Анастасія Образцова ратує за належне фінансування УКФ, Українського інституту книги (УІК) та Українського інституту в державному бюджеті на 2025 рік.

"Третій рік поспіль бюджет на культуру критично зменшується, і запас міцності галузі вже вичерпується. Водночас на культуру покладаються великі надії: це ключовий інструмент формування національної ідентичності, єдності та представлення України у світі", - написала Образцова у Facebook.

Вона зазначила, що громадські ініціативи є важливими, але їхніх зусиль недостатньо, щоб скласти конкуренцію пропагандистській машині РФ, яка витрачає величезні кошти на інформаційну війну.

"Культура – це теж поле битви, і ми не можемо залишити його без належної підтримки. Чи може культура знайти приватних інвесторів? Так, і вона це робить. Меценати та спонсори фінансують проекти, і це, безумовно, добре. Але важливо, щоб культура стала частиною державної політики та трендів, які формує держава. Лише увага і підтримка з боку держави можуть піднести культуру на новий рівень: перетворити її з творчого самовираження на потужний інструмент для формування стійкості суспільства, просування наративів та боротьби з пропагандою", - додала вона.

Образцова наголосила, що підтримка культури - це не видатки, а інвестиції в майбутнє.

"Забезпечення на належному рівні інституцій культури, зокрема Український культурний фонд Український інститут книги Ukrainian Institute - Український інститут має бути відображено у Бюджеті 2025 задля виконання своїх ключових ролей у формуванні національної ідентичності та захисті наших інтересів у світі. Культура має бути не лише “на часі” – вона має стати одним з наших пріоритетів, бо від цього залежить наше спільне майбутнє", - підсумувала обрана голова УКФ.

Як повідомлялося, 11 вересня в конкурсному відборі на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду перемогла директорка Українського центру культурних досліджень Анастасія Образцова.

Проєкт державного бюджету на 2025 рік передбачає скорочення на 32,5% фінансування Українського культурного фонду, на 61,7% - фінансування Українського інституту книги (УІК) і на 69,2% фінансування Державного агентства з питань кіно (Держкіно).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Комітет рекомендував до розгляду в Раді законопроєкт про регулювання руху електросамокатів

У Києві затримано іноземця за підозрою у вбивстві двох знайомих на СТО

Трамп: США завдадуть ударів по Ірану цієї ночі, у недалекому майбутньому захоплять острів Харк та інші нафтові об'єкти

Відповідальний за реформу оборонних закупівель Банік: "Ні обіцянок, ні пробачень" для тих, хто має ознаки зловживань

Рух приміських поїздів на ділянках від Фастова в напрямку Козятина та Миронівки 13-15 червня буде змінено через ремонтні роботи

Зеленський: Для мене "Океан Ельзи" – це український Aerosmith

Зеленський про культурний продукт для нормалізації ЛГБТ: Потрібно з суспільством про все відкрито говорити

УЧХ за два місяці виплатив майже 95 млн грн допомоги вразливим категоріям населення

Єврокомісія: Надання Сербією громадянства росіянам створює потенційну небезпеку для ЄС

Мін'юст готує зміни для гармонізації захисту прав дітей з європейськими стандартами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА