19:37 17.10.2024

Новітній корвет для ВМС ЗСУ зі сталі "Метінвесту" вийшов на ходові випробування

3 хв читати

Майбутній флагман Військово-морських сил ЗСУ - корвет "Гетьман Іван Мазепа", корпус якого зроблено зі сталі, яку ще до повномасштабної війни виготовили на маріупольських меткомбінатах ММК ім. Ілліча та "Азовсталі" групи "Метінвест", вийшов на ходові випробування.

Згідно з пресрелізом групи "Метінвест", 16 жовтня ВМС ЗСУ оприлюднили відео, як "Гетьман Іван Мазепа" проходить випробування в морі. Зокрема, з корвета випускали торпеду, також проходили тренування з посадки вертольота. "Гетьман Іван Мазепа" проходить випробування в морі.

При цьому наголошується, що "Гетьман Іван Мазепа" ввійшов в історію ще до спуску на воду - основа майбутнього флоту ВМС України, перший корвет типу Ada, зроблений зі сталі маріупольських комбінатів "Метінвесту" - учасників оборони Маріуполя.

У пресрелізі нагадується, що у вересні 2021 року корвет заклали на турецькій корабельній компанії RMK Marine Shipyard. "Метінвест" передав на виготовлення корвета 1000 тонн гарячекатаного листа. Частину партії привезли безпосередньо з Маріуполя (сталь ММК), іншу - з італійського Metinvest Trametal, де прокат виготовляли зі слябів з "Азовсталі".

У лютому 2022 року маріупольські комбінати припинили роботу. Далі були місяці ворожої облоги, щоденні бомбардування й обстріли. "Азовсталь" перетворилася на символ незламності та стійкості українців, а довоєнна сталь маріупольських комбінатів отримала нове життя.

"Зі сталі "Азовсталі" було зведено безліч визначних споруд – новітнє укриття над ЧАЕС, один із найвищих хмарочосів Європи, захисні шлюзи для Венеції. Левова частина української армії – теж наша сталь. І сучасний корвет "Гетьман Іван Мазепа" також зроблений із маріупольської сталі. Це справді неймовірно, що металургійні комбінати Маріуполя навіть зараз, після руйнування, продовжують працювати на перемогу України", - наголосив генеральний директор "Метінвесту" Юрій Риженков.

2 жовтня 2022 р. "Гетьман Іван Мазепа" урочисто зійшов на воду в Стамбулі. Через два роки корвет вийшов у море для ходових випробувань.

Корвет - клас багатоцільових військових кораблів ближньої морської зони, призначених для дозорної та конвойної служби, протичовнової та протиповітряної оборони військово-морських баз і пунктів базування. Один із найчисленніших класів сучасних бойових кораблів. Клас і тип: корвет типу Ada. Бортовий номер: F211, довжина: 99,5 м, ширина: 14,4 м, швидкість: 29 вузлів. Дальність плавання: 1000 миль при 29 вузлах, 3500 миль при 15 вузлах. Екіпаж: 93 людини, включно з офіцерами; до 106 осіб за необхідності.

Корвети типу Ada - сучасні кораблі прибережної зони, виконують протичовнові операції та патрулювання у відкритому морі. В їхній конструкції широко використовуються принципи стелс-технологій - зниження помітності в радіолокаційному, інфрачервоному та інших спектрах спостереження.

Уперше корабель такого типу був побудований на військово-морській корабельні Стамбула 2008 року. Тоді він обійшовся приблизно в $260 млн. Судно приводить у рух силова установка, що складається з газової турбіни потужністю 31 000 кінських сил і двох дизельних двигунів потужністю 5790 к. с.

Конструкція і бойове застосування корвета типу Ada подібні до американських берегових кораблів типу Freedom, розроблених фірмою "Локхід Мартін". Однак човни турецького проєкту мають потужніше озброєння, радарні та сонарні системи, тоді як американські - швидші, а їхня конструкція модульна, наголошується в довідці.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА