Оподаткування посилок до EUR150 має впроваджуватися одночасно зі збільшенням штату Держмитслужби, - Смілянський
Ідея оподаткування посилок з-за кордону до EUR150 має впроваджуватися одночасно зі збільшенням кількості службовців Держмитслужби та збільшенням бюджету на їх утримання.
Таку думку гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський висловив в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
"Наша позиція досить проста: будь-які рішення мають бути зважені та прораховані. Якщо змінюється ліміт, то треба одразу значно збільшувати кількість митників, і я не впевнений, що їх є, де зараз взяти. До того ж треба збільшувати бюджет на митницю", - сказав Смілянський.
Він додав, що йому близька європейська модель, де податки стягуються під час купівлі.
"Тобто, наприклад, китайські інтернет-магазини стягують податок і перераховують до бюджету країни. Але така модель за один день не запуститься", - сказав гендиректор "Укрпошти".
Смілянський висловив думку, що Україна повинна вчитися бути частиною глобального ринку і витримувати конкуренцію.
"Якщо однакові комп'ютерні миші виробляють на одному й тому самому заводі в Китаї, водночас одна летить літаком з Алі (AliExpress - ІФ-У), а інша пливе морем у контейнері, то остання має бути дешевшою - з ПДВ чи без нього", - сказав він.
Раніше співвласник "Нової пошти" Володимир Поперешнюк заявив, що ідея оподаткування посилок з-за кордону до EUR150 має бути відкинута, оскільки вона може призвести до невиправданого підвищення витрат держави на митно-податкові процедури і логістичного колапсу.
Поперешнюк зазначив, що, на тлі катастрофічного для економіки зростання податків і нових регулювань, ідея обкласти зборами міжнародні посилки - найгірша з усіх, які можна було б придумати.
Про ризик зупинення Держмитслужби через зростання навантаження в разі ухвалення рішення про оподаткування посилок з-за кордону до EUR150 попереджав і акціонер Meest China В'ячеслав Лисенко.
За його словами, можливість замовити в посилці товари до EUR150 без оподаткування є чи не єдиною можливістю для українців із прошарку, який ледь зводить кінці з кінцями, придбати на західних маркетплейсах необхідні товари. До того ж зробити це без націнки +80-100% локальних ритейлерів.
Понад 40% замовників таких посилок, за даними Лисенка, це жінки, які купують через е-commerce за кордоном повсякденний недорогий одяг своїм дітям, іграшки, доступні предмети побуту, зокрема за акційними пропозиціями. Майже 80% посилок у категорії - замовлення на суму не більше EUR40.
Народний депутат Ярослав Железняк (партія "Голос") повідомляв, що в першому півріччі 2024 року в Україну надійшло 33,9 млн посилок.
Із цієї кількості в режимі оподаткування було ввезено лише 270,6 тис. посилок на 27,7 млн грн, що становить 0,8% загальної кількості, без оподаткування - 33,6 млн посилок на 30,3 млн грн. Железняк припускає, що за весь 2024 рік кількість відправлених в Україну посилок сягне 68 млн - на 24% більше, ніж у 2023 році. Минулого року, за даними нардепа, у країну надійшло 51,9 млн посилок.
Раніше голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що в комітеті завершується підготовка законопроєкту щодо оподаткування посилок з-за кордону на суму до EUR150 млн, які наразі не обкладаються податками.