Інтерфакс-Україна
07:35 28.09.2024

МЗС України прокоментувало рішення МФЧХ щодо РЧХ

2 хв читати
МЗС України прокоментувало рішення МФЧХ щодо РЧХ

Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність і діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

"Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність", - ідеться в коментарі МЗС, опублікованому в п'ятницю.

Зовнішньополітичне відомство України наголошує, що рішення правління МФТЧХ іде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року "Територіальна цілісність України" і ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року "Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН", у яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій і спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроб анексії Росією частин території України й утримуватися від будь-яких дій та кроків, що можуть тлумачитися як "зазіхання" на територіальні громади.

"Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ)", - йдеться в коментарі.

МЗС наголошує, що ТЧХУ є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста.

"Своїми грубими порушеннями міжнародного права і Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ завдає серйозної і довготривалої репутаційної шкоди всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації - найгірший наслідок протиправних дій РЧХ", - нагадало МЗС.

"Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України", - підсумовує коментар.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

5 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

В Офісі Президента прокоментували повідомлення ірландських ЗМІ про дрони, які нібито намагалися перешкодити посадці літака Зеленського

Прем'єр-міністр Бельгії назвав три умови використання активів РФ на користь України

59% українців покладають відповідальність за корупційний скандал в енергетиці на уряд та президента – опитування

Заправкам "Лукойлу" за межами Росії продовжили до квітня ліцензію на функціонування без санкцій

Прем'єр-міністр Бельгії і канцлер Німеччини проведуть у п'ятницю термінову зустріч щодо плану використання заморожених російських активів - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 154 ворожі атаки - Генштаб

Рішення щодо нового керівника Офісу Президента буде ухвалено найближчим часом – Зеленський

Переговори української делегації в США продовжаться і Україна готова до будь-якого розвитку подій

Окупанти вдарили по Харкову, наслідки уточнюються

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА