Інтерфакс-Україна
20:05 11.09.2024

В Офісі президента відбулася зустріч із заступником генсекретаря НАТО з питань операцій

2 хв читати

В Офісі президента України відбулася зустріч із заступником генерального секретаря НАТО з питань операцій Томом Гоффусом, на якій обговорювали перебіг реалізації ініціатив альянсу на Вашингтонському саміті в липні цього року, повідомила пресслужба глави Української держави.
Згідно з повідомленням на сайті президента в середу, українську сторону представляли заступники глави Офісу президента Ігор Жовква та Роман Машовець.
Зазначається, що українська сторона високо оцінила рішення країн НАТО щодо надання фінансової допомоги Україні на суму 40 млрд євро наступного року, та наголосила на необхідності її своєчасного надходження з урахуванням ситуації на полі бою.
"Основну увагу сторони приділили подальшим конкретним крокам альянсу, спрямованим на реалізацію нещодавніх ініціатив щодо створення нової місії НАТО з безпекової допомоги та тренування для України (NSATU) й запуску Спільного центру НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC)", - зазначено в повідомленні.
Крім того, під час зустрічі сторони обговорили шляхи підвищення рівня взаємосумісності та координованості дій партнерів, а також посилення оборонних спроможностей України, насамперед для захисту неба від російських ракетних обстрілів.
Раніше повідомлялося, що про плани створення NSATU було заявлено під час Вашингтонського саміту НАТО в липні цього року. Очікується, що військовий комітет НАТО в Празі 13-15 вересня буде обговорювати створення NSATU, "покликаного планувати, координувати й організовувати надання допомоги у сфері безпеки". Серед інших тем начальники генеральних штабів обговорять початок роботи Спільного центру аналізу, навчання та освіти НАТО-Україна (JATEC).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон та Мерц приєднаються до Зеленського у Лондоні у понеділок

Молдова звернулась по екстрену енергетичну допомогу до Румунії через атаки на енергосистему України – ЗМІ

Італія надасть EUR30 млн на відбудову Одеської дитячої лікарні

В Херсоні без світла та тепла 40 тис. абонентів, влада шукає можливості децентралізованого теплопостачання

Ліквідовано наслідки ворожих обстрілів у трьох районах на Київщині – ДСНС

Атакований СБУ танкер "тіньового флоту" Kairos сів на мілину в територіальних водах Болгарії – ЗМІ

Американці та українці узгодили рамки безпекових домовленостей та обговорили необхідні засоби стримування для підтримання тривалого миру – Держдеп

Заступник Рубіо різко розкритикував країни ЄС після зустрічі в НАТО, а Маск закликав розпустити Євросоюз

Нічний обстріл РФ змусив три АЕС України зменшити потужність, а ЗАЕС на 30 хв втратила зв’язок з мережею – МАГАТЕ

Окупанти атакували дроном цивільне авто в Сумській області, поранено двох чоловіків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА