Інтерфакс-Україна
19:31 11.09.2024

Сума збитків навколишньому середовищу в Чернігівській і Сумській областях через забруднення річок Сейм і Десна становить близько 405 млн грн - міністр

2 хв читати

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оцінює збитки від забруднень річок Сейм і Десна в Чернігівській і Сумській областях у 405 млн грн, повідомила міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.
"На жаль, справді, ми фіксуємо збитки, це і загибла риба, це і загалом екологічні збитки для довкілля, для водойм: десь 405 млн грн на сьогодні", - сказала вона в ефірі Єдиного національного телемарафону в середу.
За словами Гринчук, для контролю ситуації Держводагентство і Держекоінспекція постійно здійснюють моніторинг і відбирають проби води.
Вона додала, що, крім додаткових сіток і фізичних бар'єрів, Київводоканал заготовив 120 тонн активованого вугілля, яке застосовуватиметься для того, щоб прибрати неприємний запах, якщо забруднення все-таки дійде до Київщини. В разі погіршення ситуації застосовуватиметься технологія посиленого очищення води.
"Але найголовніше тут, і ми всі повинні це зрозуміти, що для річок поліпшення цієї ситуації - це розбавлення додатковою водою і природні процеси, які відбуваються в них. Ми, зі свого боку, можемо тільки посприяти цьому процесу, що й робимо", - підсумувала міністр.
Згідно з повідомленням пресслужби міністерства, потрапляння забруднених вод від російського цукрового заводу до Сейму призвело до значної екологічної шкоди, з наслідками якої вже кілька тижнів бореться Україна.
Уточнюється, що наразі забруднена вода рухається до кордону з Київщиною.
"Зрозуміло, в людей виникає багато запитань та острахів. Чи вплине ситуація на водозабезпечення? Якою буде якість води та чи взагалі буде вода у киян? Одразу наголошую, ситуація контрольована. Всі органи державної та місцевої влади, відповідальні служби працюють у посиленому режимі, щоб мінімізувати наслідки. Забруднення вже менш концентроване, ніж було на початку в Сеймі та в точках відбору води на Чернігівщині. До Київщини воно дійде ще в меншій концентрації", - наводить пресслужба відомства слова Гринчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

СПРАВЖНІЙ ПОСТУП У ДОСЯГНЕНІ МИРНИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РОСІЇ – УМЄРОВ ПРО ПІДСУМКИ 6-Ї ЗУСТРІЧІ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКІ ПЕРЕГОВОРИ ПРОДОВЖАТЬСЯ У СУБОТУ – СЕКРЕТАР РНБО УМЄРОВ

Італія інвестує понад 42 млн євро на реставрацію пам’яток і модернізацію інфраструктури Одещини - Кулеба

Оголошено конкурс на посаду гендиректора "Укргідроенерго"

Швеція припиняє допомогу п’ятьом країнам, щоб збільшити підтримку України

Угорщина відмовилася від облігацій на підтримку України, ускладнивши фінансування з боку ЄС

Паліса: кожна бригада на лінії зіткнення щомісяця отримуватиме визначену кількість мобілізованих

Зеленський анонсував новий порядок розподілу особового складу між бойовими бригадами

Зеленський вивів Єрмака зі складу РНБО та Ставки Верховного головнокомандувача

Питання керівника "Оператора ГТС України" вирішуватиме оновлена наглядова рада – Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА