07:12 06.08.2024

Боррель про ситуацію в Бангладеш: Важливо забезпечити впорядкований і мирний перехід до демократично обраного уряду

2 хв читати
Боррель про ситуацію в Бангладеш: Важливо забезпечити впорядкований і мирний перехід до демократично обраного уряду

Високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив про важливість забезпечення впорядкованого і мирного переходу до демократично обраного уряду в Бангладеш.

"ЄС закликає до спокою і стриманості. Вкрай важливо забезпечити впорядкований і мирний перехід до демократично обраного уряду за повної поваги до прав людини та демократичних принципів", - ідеться на сайті Європейського союзу.

Зазначається, що ЄС засмучений трагічною загибеллю людей під час протестів останніми днями, а також прихильний процвітанню і розвитку країни. "Ми беремо до відома запевнення начальника штабу армії генерала Вакера-Уз-Замана в тому, що ситуація буде врегульована мирним шляхом, і що всі незаконні вбивства будуть неупереджено розслідувані. Відповідальність за порушення прав людини має вирішальне значення. Ті, хто був довільно затриманий, мають бути негайно звільнені", - сказано на сайті.

Раніше влада Великої Британії висловила стурбованість ескалацією ситуації в Бангладеш і сподівається на її якнайшвидше врегулювання, повідомив представник прем'єр-міністра королівства Кіра Стармера.

У понеділок у Бангладеш активізувалися протести. За деякими даними, демонстранти підпалили офіс партії прем'єра "Авамі ліг" у Дацці. Крім того, за даними The Times of India, тисячі демонстрантів увірвалися в резиденцію міністра внутрішніх справ Асадуззамана Хана Камаля і розгромили комплекс.

Пізніше командувач сухопутними військами Бангладеш генерал Вакер уз-Заман підтвердив, що Шейх Гасіна покинула країну. Західні ЗМІ повідомляли, що прем'єрка запросила притулок у Великій Британії.

Протести в Бангладеш почалися в липні в одному з університетських кампусів - студенти виступили проти повернення практики квотування 30% робочих місць для членів сімей ветеранів війни за незалежність країни 1971 року. Цю практику скасували 2018 року, але повернули за рішенням суду в червні цього року. Студенти визнали її дискримінаційною, особливо з урахуванням високого безробіття в країні.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА