19:53 23.01.2025

Глава МЗС Польщі застерігає від передчасних переговорів із Путіним

2 хв читати
Глава МЗС Польщі застерігає від передчасних переговорів із Путіним

Україна зможе витримати боротьбу цього року, а економіка Росії йде на спад, що створює можливості для укладення мирної угоди, однак передчасний початок переговорів з Володимиром Путіним буде контрпродуктивним, таку думку висловив міністр закордонних справ Радослав Сікорський у четвер на "Українському сніданку" в Давосі, організованому Фондом Віктора Пінчука.

"Якщо я можу зробити одну пропозицію новій адміністрації (США), яка виходить із глибини досвіду країни, яка попереджала решту Заходу про Путіна і до якої не завжди дослухалися, то вона полягає в такому: це не той Путін, якого президент Трамп знав під час свого першого терміну. Я б скептично поставився до надання Путіну можливості провести саміт завчасно", - сказав Сікорський.

Він відзначив гарний початок Трампа, який визнав, що Путін має змінити свою позицію, а не Україна.

Однак, наголосив глава польського МЗС, Путін має заслужити саміт, а якщо він отримає його раніше, то це піднесе його...

"Президент Сполучених Штатів - лідер вільного світу. Володимир Путін - ізгой і обвинувачений у крадіжці українських дітей воэнний злочинець. Тож я скептик, і це моє єдине припущення щодо траєкторії розвитку подій", - сказав на закінчення Сікорський.

Співвиконавчий голова правління Carlyle Group Девід Рубінштейн закликав не робити поспішних висновків щодо можливості швидкого укладення миру.

"Загальноприйнята думка у Вашингтоні полягає в тому, що цього року буде досягнуто якоїсь угоди або врегулювання, перемир'я. Справедливо сказати, що коли у Вашингтоні існує загальноприйнята думка, вона майже завжди помилкова. Тому не будьте так впевнені", - зазначив він, під час виступу з реплікою на заході.

Рубінштейн нагадав події Другої світової війни, коли після висадки в "День Д" у Вашингтоні було заведено вважати, що союзники виграли і війна, по суті, закінчилася, а залишилося тільки зачистити територію, проте потім відбулася Арденнська битва (Battle of the Bulge), де союзники втратили понад 200 тис. осіб - більше, ніж німці.

"Тому я трохи хвилююся, що якщо люди послаблять пильність і думатимуть, що скоро буде досягнуто врегулювання, то в результаті Росія може зробити ще одну спробу зробити те, що сталося в Арденнській битві, тобто зробити останнє зусилля, ввести всі свої війська, і це може призвести до величезної кількості жертв", - сказав бізнесмен.

Щодо перспективи інвестицій в Україну і допомоги в її відновленні, він наголосив, що зацікавлений брати участь.

"Але я думаю, що нічого не станеться доти, доки ви не побачите якесь врегулювання, тому що я думаю, що бізнесмени не будуть вкладати гроші, доки не буде якогось врегулювання", - сказав також Рубінштейн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА