Інтерфакс-Україна
16:14 04.11.2025

Єврокомісія: Україна досягла "помірного прогресу" у царині свободи слова – Пакет розширення

1 хв читати

Європейська комісія у щорічній доповіді "Пакет розширення", яка була оприлюднена Європейською комісією у вівторок в Брюсселі, констатує що Україна знаходиться між "певним та помірним" рівнем підготовки щодо свободи слова.

"Попри обмеження, спричинені російською агресією, Україна досягла певного прогресу в цій сфері, зокрема щодо фінансової незалежності суспільного мовника "Суспільне", прозорості власності ЗМІ та доступу журналістів до інформації", - зазначили в звіті ЄК.

Рекомендації Комісії від минулого року були частково виконані і залишаються чинними, однак у наступному році Україна, зокрема, повинна забезпечити безпеку та незалежність журналістів і поважати їхню роль у наданні інформації громадськості; оперативно, незалежно та ефективно розслідувати випадки прямого залякування та переслідування, а також непрямих форм тиску на журналістів та ЗМІ.

Також ЄК рекомендує забезпечити належне фінансування суспільного мовника, щоб незалежні суспільні ЗМІ могли виконувати свою роль, закріплену в законодавстві України, та гарантувати, що контент, який виробляють ЗМІ, що фінансуються з державного бюджету, відображає політичний і суспільний плюралізм України.

В ЄК радять продовжувати зусилля з підтримання та поступового зміцнення прозорого, плюралістичного та незалежного медіапростору, гарантуючи, що тимчасові обмеження, введені в рамках воєнного стану, відповідають ключовим правам та інтересам громадськості, таким як доступ до інформації та свобода ЗМІ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський анонсував новий порядок розподілу особового складу між бойовими бригадами

Зеленський вивів Єрмака зі складу РНБО та Ставки Верховного головнокомандувача

Питання керівника "Оператора ГТС України" вирішуватиме оновлена наглядова рада – Мінекономіки

Молдова денонсувала угоду з РФ про культурні центри

Трамп отримав "Премію миру" та медаль FIFA

Представники Херсонської ОВА та МВС обговорили ліквідацію наслідків російських ударів по Херсонській ТЕЦ

Малюк доповів Зеленському про результати СБУ в протидії російським окупантам

В Україну за посередництвом Меланії Трамп вдалося повернути 7 дітей з ТОТ – омбудсмен

На НВМК висадили частину майбутньої Алеї дубів на честь полеглих воїнів - Мінветеранів

Матеріали про порушення прав військових в окремих підрозділах мають отримати подальшу правову оцінку – командування Сухопутних військ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА