23:28 16.02.2025

Ляшко: За маніпуляції з цінами на ліки АМКУ буде відкривати справи, МОЗ переглядатиме ліцензії

1 хв читати

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко попереджає, що за маніпуляції з цінами на ліки Антимонопольний комітет буде заводити справи, а МОЗ переглядатиме ліцензії на роздрібну та гуртову торгівлю лікарськими засобами.

Як повідомляє МОЗ у своєму телеграм-каналі, про міністр заявив в інтерв’ю в ефірі телемарафону в кінці минулого тижня.

"Ми всіх попередили, що якщо будуть маніпуляції, то будуть відповідні заведені справи як АМКУ за порушення антимонопольного законодавства, так і нами, як регулятором, який видає ліцензії на роздрібну та гуртову торгівлю", - сказав він.

Ляшко повідомив, що після формування національного каталогу роздрібних цін МОЗ внесе в ліцензійні умови вимогу до аптек, "щоб один із трьох найдешевших препаратів завжди був в кожного ліцензіата".

Ляшко зазначив, що наразі "сформувався такий розподіл ринку за яким досить уважно і прискріпливо наглядає АМКУ, який вже розпочав певні розслідування".

Зокрема, за словами Ляшка, наразі п’ять брендів аптечних мереж мають 35% всіх роздрібних точок продажів, при цьому а долю цих п’яти аптечних брендів приходиться 75% всього обсягу продажів в грошовому еквіваленті.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів на виконання відповідного рішення РНБО обмежив максимальну торговельну націнку для аптек не більше 35% для безрецептурних препаратів і встановив регресивну шкалу для рецептурних лікарських засобів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сирський: У призначенні командирів корпусів пріоритет надано молодим, перспективним офіцерам, які вже мають достатній бойовий досвід

Укргідрометцентр попереджає про сильні пориви вітру і дощі в Карпатах і Закарпатті

Командир військової частини з Київщини незаконно оформив бойові виплати на понад 7 млн грн

СБУ викрила в Черкасах колишніх комуністів, які закликали захопити всю Україну

Через потепління котельні у Харкові переведені на дискретний режим

Дощ очікується на заході України у вівторок

"Київтеплоенерго" в лютому усунуло майже 600 ушкоджень теплових мереж

На ринку гумрозмінування в лютому запрацювала платформа з інновацій

Мінкультури внесло 5 російських пропагандистів до переліку осіб, що загрожують нацбезпеці

Трамп повідомив про "майже" завершення паузи в передачі розвідінформації Україні

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА