Інтерфакс-Україна
10:48 27.03.2025

Втечі Комарницького за кордон сприяли співробітники поліції та колишні спецслужбовці – ЗМІ

3 хв читати

Втечі за кордон ексдепутата Київської міської ради Дениса Комарницького, який фігурує у справі про незаконне заволодіння землею столиці, сприяли співробітники Управління стратегічних розслідувань Національної поліції та колишні позаштатні працівники Служби безпеки України, а до кордону підозрюваного супроводжувало прикриття у вигляді авто із табличкою "200", йдеться у розслідуванні "Української правди".

Як стверджує видання, у втечі Комарницького за кордон брали участь чотири людини з посвідченнями СБУ та два співробітники Управління стратегічних розслідувань Закарпатської області, до кордону Комарницького везли "під прикриттям" камуфльованого автомобіля з табличкою "200", яким зазвичай перевозять полеглих українських бійців.

"Українська правда" наводить цитати з протоколу допиту подільника Комарницького Юрія Довгаленка, який кілька днів тому на допиті в СБУ, за інформацією джерел УП у правоохоронних органах, визнав, що організовував законспірований виїзд ексдепутата з Києва до українського кордону.

"Крім того, коли ми забрали Комарницького Д.С. та почали рух у напрямку м. Хуст, останній повідомив нам, що до м. Хуст попереду нас також їхатиме камуфльований автомобіль, з табличкою "200" під лобовим склом, який уже виїхав раніше. Протягом усього нашого пересування основна задача "Тойота Ленд Крузер 200", полягала в тому щоб повідомляти про наявність на маршруті блокпостів, а також у разі наявності таких - повідомляти про те, чи здійснюється на них перевірка на предмет наявності у транспортних засобах Комарницького Д.С., якого на той час розшукувало НАБУ", - наводить слова Довгаленка видання.

За інформацією УП, в СБУ заявили, що люди, які мали відповідні посвідчення, на момент протиправних дій не мали відношення до спецслужби, їх було позбавлено статусу позаштатних працівників СБУ за тиждень до втечі Комарницького.

Як повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції, причетних до втечі екснардепа співробітників було звільнено, а слідчі СБУ оголосили їм підозри, крім того, з займаної посади було звільнено керівника територіального управління.

Як повідомлялось, видання Bihus.Info 10 березня оприлюднило розслідування з посиланням на плівки з офісу Дениса Комарницького, зібрані НАБУ в межах розслідування земельної корупції у Києві.

Раніше підозри як члени організованого злочинного угрупування отримав сам Комарницький та працівники його офісу, а також заступник Кличка Петро Оленич, який курує ключові земельні департаменти столиці, голова земельної комісії Київради Михайло Терентьєв, депутатка з цієї комісії Олена Марченко, заступник директора КП "Київблагоустрій" Олексій Мушта, заступник директора КП "Спецжитлофонд" Юрій Леонов.

В опублікованому 10 березня розслідуванні також фігурують секретар Київради Володимир Бондаренко, директор департаменту містобудування Олександр Свистунов, директорка департаменту земельних ресурсів Валентина Пелих, директор КП "Спецжитлофонд" Володимир Шарій. Серед підконтрольних чиновників згадуються й директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор, директор "Київського інституту земельних відносин" Ігор Долинський, заступник директора комунального підприємства "Інженерний центр" Ярослав Федорук, директор комунальної фінансово-будівельної компанії "Житло-Інвест" Віктор Погребний та інші чиновники. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пасажирка потрапила під поїзд на ст.м. "Контрактова площа", чотири станції закриті на вхід

Розмови про перезапуск ЗАЕС "Росатомом" є прямим порушенням норм ядерної та радіаційної безпеки – "Енергоатом"

Грузія скоротила до року право перебування в країні для громадян України, які в’їжджають без візи

Путін очікує, що Трамп змусить Україну піти на поступки, яких він хоче, – ЗМІ

УЗ повернула користувачам придбані до кібератаки електронні квитки

Речник МЗС спростував звинувачення у втручанні в справи Малі

Київрада ухвалила рішення про розширення повноважень міського голови

Зеленський допускає, що повернення деяких територій можливе дипломатичним шляхом

Нардепи пропонують уточнити термін "бойовий імунітет" у законі про оборону

Глава МЗС Литви: Росія є і залишатиметься найбільшою загрозою для НАТО протягом десятиліть

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА