Інтерфакс-Україна
12:42 04.07.2024

Київрада має збільшити компенсацію вартості незалежних джерел енергії, вважає Кличко

2 хв читати
Київрада має збільшити компенсацію вартості незалежних джерел енергії, вважає Кличко

Мер Києва Віталій Кличко вважає, що Київська міська рада на засіданні в четвер має внести зміни до рішення "Про деякі питання підготовки житлового фонду столиці до проходження зимового періоду в умовах воєнного стану" і збільшити суму відшкодування вартості незалежних джерел електроенергії, особливо для будинків великої поверховості, повідомляється на сайті мера столиці.

"Ідеться про те, щоб зробити ще лояльнішим Порядок відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії. А саме – збільшити максимальний поріг компенсації (для великих будинків – у кілька разів). І запровадити справедливу градацію: чим більші витрати будинку, тим більша гранична сума допомоги від міста", - сказав Кличко на початку сесії Київради.

Він зазначив, що більша поверховість і площа житлового будинку визначає і більшу потребу в енергоспоживанні, а отже, потребує потужнішого обладнання для заміщення електроенергії під час відключень.

"Сьогодні місто компенсує 75% вартості обладнання, але максимальна сума допомоги – не більше ніж 80 тис. грн за одну одиницю обладнання. (Тобто йдеться про менш потужне обладнання). Ми ж пропонуємо збільшити максимально граничну суму залежно від поверховості будинку, щоб мешканці могли закуповувати більш потужне обладнання", - наголосив Кличко.

Порядком передбачено відшкодування 75% вартості придбаних незалежних джерел електричної енергії, але не більш як 100 тис. грн для будинків до шести поверхів включно; 200 тис. грн для будинків від 7 до 16 поверхів включно; 300 тис. грн для будинків від 17 поверхів, а також для будинків із прибудованими, вбудованими, даховими котельнями.

"І наголошу - вдосконалений порядок відшкодування стосуватиметься не лише ОСББ і ЖБК, а всіх багатоповерхових будинків столиці, де таке рішення ухвалять мешканці", - наголосив Кличко.

Мер нагадав, що в столиці діють програми для ОСББ і ЖБК, які дають змогу мешканцям встановлювати в будинку альтернативні джерела живлення або різне енергоефективне обладнання. При встановленні незалежних джерел енергії бюджет міста відшкодовує 75% вартості обладнання. Цей механізм працює від самого початку повномасштабного вторгнення. На сьогодні в столиці вже втілили понад 670 таких проєктів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Другий транш доходів від знерухомлених російських активів на 2,1 млрд євро надійде в Україну, орієнтовно, наприкінці квітня

Трамп розпорядився про паузу на 90 днів для мит щодо країн, які не вживали заходів у відповідь

Фондові ринки Європи завершили торги в середу зниженням, Stoxx втратив 3,5%

Законопроєкт про віртуальні активи може бути винесений на голосування фінкомітету Ради до кінця квітня - Гетманцев

Завершено перший в Україні проєкт оренди розмінувальної машини

Банки ознайомили членів Української Ради Зброярів з пільговими умовами кредитування

ЄБА закликає активізувати відновлення роботи Миколаївського порту та посилити безпеку на морі

ЄС виділяє Україні EUR1 млрд у рамках кредиту G7

ЄС погодив мита-відповідь на американські товари на суму близько EUR21 млрд

Інфляція в Україні у березні-2025 виросла до 1,5%, у річному вимірі – до 14,6% - Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА