Інтерфакс-Україна
10:55 19.09.2023

Румунія високо оцінила представлений Україною план з експорту зерна

2 хв читати
Румунія високо оцінила представлений Україною план з експорту зерна

Міністр сільського господарства та сільського розвитку Румунії Флорін-Іонуц Барбу під час онлайн-зустрічі з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським у вівторок високо оцінив представлений на засіданні координаційної групи при Європейській комісії план дій щодо експорту зерна, повідомила пресслужба Мінаропролітики.

Згідно з повідомленням, сторони обговорили питання співпраці в аграрній галузі між Україною та Румунією, зокрема умови та механізми експорту української сільськогосподарської продукції до Румунії.

Барбу наголосив, що Румунія й надалі допомагатиме Україні в питанні експорту та транзиту агропродукції.

Український міністр подякував румунському колезі за підтримку і наголосив, що пропозиції Румунії щодо постачань зернових прийнятні, й Україна готова їх врахувати.

Український і румунський міністри домовилися протягом 30 днів напрацювати спільний план подальшої співпраці.

Як повідомлялося, у понеділок прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку звернеться до міністрів сільського господарства та економіки країни з проханням затвердити спільне розпорядження про продовження заборони на імпорт української агропродукції на 30 днів. Раніше Румунія не підтримала дії коаліції прифронтових країн, зокрема Польщу, Угорщину та Словаччину, і не запровадила односторонньої заборони на імпорт української пшениці, ріпаку, кукурудзи, соняшнику після скасування обмежувальних заходів Європейської комісії 15 вересня.

ЄК 2 травня запровадила тимчасове обмеження на імпорт української сільгосппродукції до п'яти держав-членів ЄС - Польщі, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини. Ті стверджували, що українське зерно б'є по їхньому ринку і шкодить фермерам. 5 червня обмежувальні заходи було пролонговано до 15 вересня.

Після зняття обмежень на імпорт української агропродукції Польща, Угорщина і Словаччина запровадили односторонні заборони. Польща розширила список заборонених до імпорту продуктів за рахунок борошна і круп. Угорщина довела цей список до 25 товарних позицій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НКРЕКП затвердила тарифи ОСР на розподіл електроенергії на 2026р зі збільшенням в середньому на понад 3%

НКРЕКП підвищила тариф "Укренерго" на передачу е/е на 4% на I кв.-2026 і ще на 4% – до кінця 2026р

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на диспетчеризацію на 2026р в 110,03 грн/МВт*год

НБУ оштрафував банк "Південний" на 18,5 млн грн та ФК "ФІНАКО" на 1,28 млн грн

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на передачу е/е в 713,68 грн/МВт*год та в 742,91 грн/МВт*год – на другому

Майже 80% європейців вважають, що євро вигідний для ЄС - опитування

"Нафтогаз" запустив мобільний застосунок "Куб" для розрахунків за газ та інших дій

Кабмін дозволив "Укренерго" купувати електроенергію для покриття технологічних втрат на спецторгах - Свириденко

Впровадження збалансованого підходу щодо ПДВ на ФОП планується не раніше 2027р

Netflix купить активи Warner Bros. Discovery в рамках угоди на $72 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА