Інтерфакс-Україна
12:06 26.11.2022

Дефіцит в енергосистемі знижено до 25% – "Укренерго"

2 хв читати
Дефіцит в енергосистемі знижено до 25% – "Укренерго"

 Дефіцит потужності в українській енергосистемі на ранок суботи знизився до 25% порівняно з 30% на вечір п'ятниці, повідомляє НЕК "Укренерго".

"Енергетики продовжують відновлювати енергосистему. Станом на 11.00 запроваджено в роботу ще один атомний блок, збільшується потужність до планового рівня на інших. Таким чином, виробники електроенергії зараз покривають близько 75% потреб споживання", - йдеться в повідомленні НЕК.

Водночас ще 25% електроенергії залишаються в дефіциті, тому в суботу на всій території України діє режим обмеження споживання.

"Укренерго" також зазначає, що компанія більше не визначає які види відключень - аварійні або планові - будуть застосовані, це вирішують обленерго.

"Зараз ми змінили тактику, і доводимо до обленерго не те, на скільки мегават потрібно обмежити споживання в кожній області, а навпаки, який ліміт споживання в області", - зазначив глава оператора Володимир Кудрицький.

Тобто диспетчери обленерго отримують показник споживання для області, перевищувати який не можна. А схему відключень, яка дасть змогу дотримуватися встановленої норми споживання, кожне обленерго складає самостійно.

"Зараз кожен українець, в будинок якого повернулося світло, може допомогти швидше повернути його іншим, просто економно споживаючи електроенергію. Це дасть змогу менше застосовувати обмеження, спрямовані на запобігання аваріям, а також допоможе енергетикам зосередитися на ремонтах пошкоджених об'єктів, від яких залежить живлення цілих областей", - резюмували в "Укренерго".

Як повідомлялося, внаслідок ракетної атаки РФ 23 листопада, українська енергосистема увійшла в блекаут, і поступово відновлюється. На ранок п'ятниці дефіцит електроенергії знизився до 30%, на вечір четверга він становив 50%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін розподілив понад 460 млн грн на автономне енергоживлення та розрахунки за комунальні послуги для закладів освіти

НКРЕКП вперше з 2021р. підвищила тарифи операторів газорозподільних мереж на 2026р. для непобутових споживачів

Зміни програми пільгової іпотеки "єОселя" у 2026 році зроблять її більш доступною – думка

Індекс відновлення ділової активності бізнесу в Україні у листопаді впав до нуля - опитування ІЕД

КЗРК та "ДТЕК Дніпровські електромережі" підписали мирову угоду по боргу 91,4 млн грн

НБУ: малим держбанкам, що порушують вимоги до капіталу, слід підвищувати ефективність і мати план дій

Україна оголосила про успішну реструктуризацію ВВП-варантів: угоду підтримали 99% їх власників

Гетманцев звернувся до Свириденко з закликом відтермінувати платіжні термінали для ФОП 1-ї групи до кінця війни

Банкрутство окремих страховиків не загрожує стабільній роботі фінансового сектору – НБУ

НБУ: після досягнення миру банки мають зменшувати частку держсектору в кредитах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА