15:33 13.07.2022

РФ вивезла з України зернових та рослинних олій на $613 млн – KSE Агроцентр

2 хв читати
РФ вивезла з України зернових та рослинних олій на $613 млн – KSE Агроцентр

Сумарна вартість викрадених РФ в України зернових, олійних культур та олії з початку вторгнення орієнтовно становить $613 млн

Про викрадення росіянами продукції АПК переважно у Херсонській та Запорізькій областях розповів експерт Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute Роман Нейтер під час дискусії "100 днів після вторгнення РФ: сучасний стан та перспективи продовольчої безпеки та сільськогосподарських ринків у світі".

Експерт наголосив, що за час війни російські окупанти пошкодили або знищили 4 млн тонн ємностей для зберігання сільгоспкультур. Ще частина зерносховищ перебуває у тимчасово окупованих регіонах.

На український АПК також негативно вплинула блокада РФ українських морпортів, яка суттєво ускладнила експорт агропродукції та порушила ланцюжки постачання. Це призвело до падіння у травні 2022 року середньозважених цін на пшеницю, ячмінь, кукурудзу та олію на 33,7% порівняно з довоєнним періодом, тоді як світові ціни на агропродукцію різко зросли.

Нейтер нагадав, що у червні KSE Агроцентр оцінив загальну суму збитків та втрат через війну в сільському господарстві України в $27,6 млрд.

Як повідомлялося, загальна сума прямих втрат, заподіяних сільськогосподарській галузі України внаслідок повномасштабного вторгнення РФ, до середини червня становила $4,3 млрд. млрд.

Крім цього, 22% від загальної шкоди українського АПК припали на втрати сільгосптехніки ($926 млн), 14% - на вироблену продукцію ($613 млн), 6% - на зерносховища ($272 млн), по 3% - на тваринництво ($136 млн) ) та товарно-матеріальні цінності, серед яких - пальне та добрива ($120 млн), 2% - на багаторічні насадження ($89 млн).

Загальна сума непрямих втрат сільськогосподарської галузі України від вторгнення РФ за період з 24 лютого до середини червня становила $23,3 млрд. Найбільших втрат (51%) країна зазнала через здешевлення сільгосппродукції внаслідок блокади її морпортів – $11,9 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

Оновлений "транспортний безвіз" з ЄС передбачає низку взаємних зобов'язань щодо ліцензій на перевезення та маркування вантажівок – Шмигаль

Єврокомісія посилила вимоги до українських перевізників у межах транспортного безвізу

ПриватБанк почав приймати заявки на кредитування розподіленої генерації за програмою "5-7-9%"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА