11:48 03.05.2022

Мінветеранів розробило експериментальний проєкт із залучення ветеранів до підприємництва у сфері аграрного виробництва

2 хв читати
Мінветеранів розробило експериментальний проєкт із залучення ветеранів до підприємництва у сфері аграрного виробництва

Міністерство у справах ветеранів України розробило експериментальний проєкт із залучення ветеранів та членів їхніх сімей до підприємницької діяльності у сфері аграрного виробництва.

"Через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України багато ветеранів-підприємців призупинили свою діяльність, ставши на захист рідної землі. Також чимало виробничих потужностей їхніх підприємств втрачено на територіях активних бойових дій. Тому у Мінветеранів розробили дієву програму з адаптації ветеранського бізнесу до нових умов", - йдеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Зазначено, що програма передбачає підтримку розвитку ветеранського підприємництва на державному рівні на трьох етапах: під час воєнного часу, після перемоги та на етапі економічного розвитку.

"Це – допомога з релокалізацією ветеранських підприємств із зони активних бойових дій, надання матеріальної та технічної підтримки відновлення виробничих потужностей та обігових коштів, участь у грантових програмах із фокусом на ветерана-підприємця, а також різноманітні програми дорадництва та менторства", - зазначають у відомстві.

Одним із напрямів є розроблений проєкт у сфері аграрного виробництва, а саме сезонне тепличне виробництво.

"Він передбачає розміщення на 2 га землі до 10 тепличних споруд (по 20 соток на кожну теплицю). Це дасть змогу ветеранам, які вже отримали земельні ділянки, вирощувати високомаржинальні культури – квіти, ягоди, овочі, зелень, органіку або культури, які не притаманні регіону. Також проєктом передбачено застосування новітніх технологій для більшої врожайності та скорочення витрат", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що приблизна вартість однієї теплиці – понад EUR5 тис., термін окупності може становити від одного до трьох-шести років залежно від складності проєкту.

"Наразі Мінветеранів спрямовує всі зусилля на підтримку ветеранів та їхніх сімей, зокрема й на підтримку ветеранського підприємництва, його адаптацію до умов воєнного часу. Так, при міністерстві вже повноцінно запрацював Український ветеранський фонд. На період дії воєнного стану фонд відпрацював нові алгоритми роботи, активно залучає кошти, зокрема міжнародну технічну та міжнародну донорську допомогу, для реалізації проєктів із ветеранського підприємництва", – наводить пресслужба слова міністра у справах ветеранів Юлії Лапутіної.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нові вимоги ДБН до бомбосховищ можуть стати бар'єром для реалізації проєктів в Україні - ЄІБ

Питання перегляду тарифів на е/е для населення до порядку денного засідання Кабміну не включали

Пріоритет "Метінвесту" - залучити до роботи якомога більше колишніх військових - СЕО

Графіки відключень не застосовуватимуть до підприємств, які імпортують 80% електроенергії - Шмигаль

Завдяки сонячній генерації та виходу з ремонту двох енергоблоків АЕС, кілька днів не застосовуються планові відключення, але економити потрібно - Шмигаль

"Укрнафта" завдяки ГРП збільшила добовий дебіт однієї зі свердловин у 25 разів

Основою горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів-2025 будуть надходження ПДФО-2024 і статистика населення на початок війни та ВПО

Відключення е/е можуть повернутися з виведенням найближчими днями чергових енергоблоків у ремонт - голова "Енергоатому"

Вимоги до затвердження керівництва українських СК зараз набагато жорсткіші, ніж у європейських країнах - думка

Частка бізнес-продажу в мережі JYSK в Україні в травні 2024 р. перевищила 6%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА