12:58 07.06.2021

Продаж землі іноземцям легше дозволити через парламент, а не через референдум - думка

2 хв читати
Продаж землі іноземцям легше дозволити через парламент, а не через референдум - думка

Бізнесу набагато легше відкрити продаж землі іноземцям через відповідне рішення парламенту, повідомила голова ad hoc комітету з ринку земель Європейської Бізнес Асоціації Ольга Балицька на конференції Grain Ukraine в Одесі, оцінюючи перспективу проведення всеукраїнського референдуму про допуск іноземних компаній на український ринок землі.

"Давайте я буду абсолютно щирою - нам набагато легше вплинути на 226 депутатів усіма можливими способами і засобами, щоб внести зміни і відкрити ринок землі для юридичних осіб з іноземним елементом", - заявила вона.

Водночас Балицька наголосила, що шанси на проведення референдуму нульові.

Експерт пояснила, що референдум про допуск іноземних компаній на український ринок землі не може бути оголошено згідно з Конституцією, яка прямо забороняє продаж землі іноземцям. При цьому такий референдум не може оголосити ні президент, ні Верховна Рада. Для його проведення необхідно зібрати 3 млн підписів громадян України 2/3 областей країни, що висловили згоду на продаж землі іноземним юрособам, і наразі його проведення є неможливим.

Вона уточнила, що українські агрокомпанії також виходитимуть на ринок землі, але вже не як юрособи, а як фізичні особи, через яких вони купуватимуть землю.

Як повідомлялося, директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович у травні 2021 року оцінив кількість українців, що підтримують референдум проти розпродажу сільськогосподарської землі, в 77%, а 75% мають намір узяти участь у ньому.

За його словами, українців особливо лякає намір дозволити купувати українську землю іноземним громадянам і компаніям: проти цього виступають 79% опитаних.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Доходи загального фонду держбюджету у квітні знизилися до 153,6 млрд грн

НБУ у вівторок зміцнив курс гривні на 15 коп.

НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків в Україні

Довгострокове контрактування дозволить вітчизняним виробникам оборонної продукції розширити виробництво - "Українська бронетехніка"

Скасування ЄС мита допомогло українському ГМК під час війни, але потрібно прибрати з євроринку російську продукцію - менеджер "Метінвесту"

Миколаїв просить у Кабміну та Верховної Ради дозволу спрямовувати на відновлення житла кошти з місцевого бюджету

Мінфін США продовжив до листопада дозвіл на пов'язані з енергетикою операції з російськими банками

Дві шахти на Донеччині були знеструмлені через обстріл, аварійної допомоги з Європи 29 квітня не залучали - Міненерго

НБУ в понеділок послабив курс гривні на 6 коп.

"Українська біржа" заявляє про відсутність підстав позбавлення її ліцензії та готова юридично відстоювати свою правоту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА