17:41 17.05.2021

Держрегулювання цін на паливо посилить конкуренцію на ринку АЗС - Милованов

2 хв читати
Держрегулювання цін на паливо посилить конкуренцію на ринку АЗС - Милованов

Державне регулювання цін на паливо дасть змогу відновити та посилити конкуренцію на ринку АЗС, вважає позаштатний радник керівника Офісу президента Тимофій Милованов.

"Економічна наука довела, що програми лояльності призводять до збільшення цін на ринку та збільшують прибутки компаній вище, ніж за умови вільної конкуренції. Важливо відновити та посилити конкуренцію на ринку АЗС, що буде вигідно і покупцям, і всьому суспільству", - вказав Милованов у коментарі агентству.

"Держрегулювання - вимушений захід для досягнення цієї цілі. Він тимчасовий", - наголосив радник голови ОП.

Милованов водночас зазначив, що його тривалість залежить від переговорів між компаніями, урядом.

"Мережі реагують на такий крок негативно, не сприймають державне регулювання економіки - люди вже звикли до ринкової економіки, і це добре. Вони побоюються негативних наслідків держрегулювання, і з цим я згоден: якщо впроваджувати необережно держрегулювання, можуть бути негативні наслідки. Тому я сподіваюся, що держава і ринок знайдуть спільну мову досить швидко та вийдуть на належний рівень конкуренції", - сказав він.

Як повідомлялося, Кабмін постановою №474 від 14 травня 2021 року встановив на період дії карантину граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного пального - не вище ніж 7 грн/літр і бензину - не вище ніж 5 грн/літр.

Середню вартість ДП (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm) Мінекономіки визначає на основі розрахунків НАК "Нафтогаз України", здійснених на підставі даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок і ПДВ) й офіційного курсу валют від НБУ. Міністерство оприлюднює середні ціни одного літра ДП і бензину щомісяця 3-го, 13-го і 23-го числа.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА