Інтерфакс-Україна
13:19 29.04.2021

Збитки РФ через санкції сягають $160 млрд - заступник міністра закордонних справ Джапарова

3 хв читати

За оцінками експертів, збитки Росії через санкції сягають $160 млрд, повідомила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

"За різними оцінками експертів, на сьогодні збитки, яких Росія зазнає через санкції, досягають 160 млрд доларів. Зрозуміло, що Кремлю не вдалося повноцінно інтегрувати в національну економіку окупований Крим, незважаючи на те, що вони дуже стараються це зробити. Є транспортна, фінансова, торговельна блокада", - сказала Джапарова в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Заступник міністра зазначила, що з наявних інструментів боротьби чи не найефективнішим є санкції.

За її словами, з самого початку окупації Криму ЄС, США, Велика Британія, Канада, Японія, Австралія, Норвегія, Швейцарія та інші держави застосували персональні та секторальні санкції, спрямовані на те, щоб змусити Кремль припинити окупацію українського Криму.

"Ці санкції стосуються насамперед вищого керівництва і політиків держави-агресора, які брали участь в ухваленні рішення про початок агресивної війни проти України, суддів і каральних органів Росії, причетних до порушень прав людини на окупованих територіях, а також компаній і бізнесів олігархів, близьких до Кремля", - додала Джапарова.

Вона також зазначила, що санкції передбачають заборону на імпорт продукції з Криму, заборонені польоти до аеропортів і входи в морські порти, надання туристичних послуг, експорт на продукцію подвійного призначення і доступ Росії до важливих технологій, впроваджено союзні обмеження на торгівлю та інвестиції.

"Маємо розуміти, що секторальні санкції мають свій найбільший ефект у проміжку 8-10 років, тобто в середньостроковій перспективі. Ці санкції прирікають Росію постійно відкочуватися назад, адже світ, технології розвиваються, Росія не має доступу до них, і це прямий наслідок її злочинної політики", - пояснила вона.

Джапарова заявила, що санкції тривають і нарощуватимуться, і не тільки в контексті російських злочинів в Україні, а також у контексті злочинів РФ в інших регіонах, зокрема всередині країни: переслідування опозиційних сил, використання хімічної зброї, використання дискредитаційних кампаній проти Заходу, спонукання міграційних криз, втручання у вибори.

"Я пам'ятаю інтерв'ю російського президента, який сказав: "так плювати ми хотіли на ці санкції". Мені здається, що в цьому є елемент нечесності, тому що, за нашою оцінкою, Росія страждає від санкцій, і в коротко-, і в середньо - і довгостроковій перспективі", - додала вона.

Заступник міністра також наголосила, що під час підготовки саміту Кримської платформи в серпні цього року МЗС України велику увагу приділяє проблематиці санкцій.

"Ми бачимо, що держава-окупант щосили намагається обійти наявні обмеження. Спільно з партнерами ми маємо намір докласти зусиль для того, щоб здійснити оцінку ефективності кримських санкцій, узгодити основні принципи санкційної політики щодо Криму і закрити ті лазівки, які використовує Кремль", - пояснила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Метінвест" підтвердив інвестиції 5,7 млрд грн у ГЗК в Кривому Розі, розпочне проект згущення відходів на 9 млрд грн

Доля е/е у собівартості виробництва титанового концентрату в Україні зросла з 30 до більш 60% через тарифи – СЕО "Велти"

НБУ продовжив ще на 30 робочих днів розгляд документів Тігіпка на купівлю Ідея Банку

Створення фонду за угодою з США щодо корисних копалин потребуватиме залучення ЄС – Стефанішина

Українському бізнесу варто заходити на ринки, де відсутня РФ – торгпред України

Темпи відновлення ділової активності у лютому впали до мінімуму за останні два роки - ІЕД

Весняна посівна-2025 стартувала в Україні: у 15 областях засіяно 83 тис. га

Шмигаль: 15 областей засіяли вже 83 тис. га ярих зернових та зернобобових культур

АРМА продасть конфісковані судом облігації на суму майже 1,8 млрд грн

Австрія виділить Україні EUR5 млн на розмінування сільгоспземель і EUR2 млн на підтримку Grain from Ukraine

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА