Інтерфакс-Україна
13:40 09.02.2021

Україна ініціює переговори з Німеччиною про авансування "зеленого" водню

2 хв читати
Україна ініціює переговори з Німеччиною про авансування "зеленого" водню

В.о. глави Міненерго України Юрій Вітренко в рамках обговорюваної з німецькою стороною співпраці у водневій економіці запропонує розглянути можливість авансування транспортування або експорту "зеленого" водню з України до Німеччини.

"Ми хотіли б розглянути питання щодо можливості структурування відповідних контрактів, що передбачатимуть авансові платежі з боку Німеччини за "зелений" водень", - наводить прес-служба Міненерго слова Вітренка під час відеоконференції з представниками Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини, яка відбулася днями.

За словами в.о. міністра, за допомогою авансу Україна зможе фінансувати розвиток зеленої та водної енергетики, яка заміщає вугільну генерацію.

"Потрібно переходити від вкладання коштів у модернізацію вугільної генерації до інвестування у генерацію на відновлювальних джерелах, системи накопичення енергії, новітні технології. Це дозволить Україні позбутися вугільної залежності", - зазначив Вітренко.

За словами експертів, транспортування водню може також стати альтернативою транзиту газу, обсяги якого можуть іще впасти після завершення контракту з "Газпромом" у 2025 році.

Учасники зустрічі на чолі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем також обговорили співпрацю з німецьким товариством над проектом трансформації вугільних регіонів, який впроваджуватиметься за підтримки уряду Німеччини.

"Важливо, що сьогодні під час зустрічі з німецькими партнерами очільник уряду вперше проголосив конкретні дати відмови України від використання вугілля. Україна розглядає декілька сценаріїв поступової відмови", - прокоментував зустріч заступник міністра енергетики Ярослав Демченков.

За його словами, перший сценарій передбачає виконати поступову відмову до 2040 року. Вона можлива за умови отримання Україною міжнародної фінансової підтримки процесу фізичного закриття шахт, інтеграції українських та європейських енергетичних ринків і реалізації інвестиційних проектів із заміщення теплової вугільної генерації кліматично-нейтральними потужностями.

"Інший сценарій - песимістичний - це відмова від використання вугілля до 2070 рік. Ми маємо посилити міжнародне співробітництво та зробити технологічний стрибок, щоб досягти амбітної цілі до 2040 року та стати кліматично нейтральною країною до 2050 року", - доповнив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА