Інтерфакс-Україна
11:24 01.12.2020

"МАУ" просить владу про підтримку авіакомпанії та авіаційної галузі України загалом

2 хв читати
"МАУ" просить владу про підтримку авіакомпанії та авіаційної галузі України загалом

Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), починаючи з весняного локдауну-2020, неодноразово направляла запити владі про необхідність підтримки і "МАУ", і авіаційної галузі України загалом, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі компанії.

"У цих запитах не йшлося про якісь прямі фінансові дотації. Передусім запитувано про можливість залучення авіакомпаніями і галузевими підприємствами доступних стабілізаційних кредитів під меншу процентну ставку у комерційних банків", - пояснили в авіакомпанії.

Крім того, в "МАУ" зазначили, що в її запитах до влади йшлося про низку кроків зі зниження регуляторного та фінансового навантаження держави на авіаринок України. Зокрема, про скасування ПДВ на внутрішніх рейсах.

"У результаті ми не отримали від держави не лише відповіді, а хоч якогось поступу у вирішенні актуалізованих нами питань", - наголосили в компанії.

Окрім цього, в "МАУ" додали, що досі також не надходили компенсації витрат за евакуаційні рейси, які авіакомпанії здійснювали на початку весняного локдауну.

"МАУ" зазначає, що, згідно зі зверненням Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) до урядів країн, очікується, що збитки авіакомпаній у 2020 році сягнуть $118,5 млрд, а у 2021 році - $38,7 млрд, при цьому на дохід можна розраховувати не раніше за кінець 2021 року.

"IATA акцентує увагу держав на тому, що в таких умовах фінансова підтримка влади має вирішальне значення. Як засвідчила практика поточного року, $173 млрд, виділені урядами різних країн авіакомпаніям як антикризова підтримка, стали інвестицією у відновлення і авіакомпаній, і економіки загалом. IATA наголошує, що кожне робоче місце в авіаційній галузі підтримує 29 інших робочих місць", - підсумували в компанії.

Як повідомлялося, авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" розробила план антикризових дій на випадок суворого карантину в Україні.

"МАУ" має план дій на випадок повторення ситуації, спрямований на мінімізацію перспективних втрат від можливого простою польотів. Але ініціаторам рішення про черговий локдаун варто усвідомити відповідальність за його наслідки, зокрема за подальше скорочення робочих місць, падіння доходів і відрахувань у державну казну. Для наочності - одне робоче місце в авіації генерує п'ять у суміжних галузях, а це означає, що чергова стагнація авіаринку завдасть важкого удару і по авіакомпанії, і по гравцях інших галузей економіки країни", - констатували в компанії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наглядова рада ОГТСУ 4 квітня розгляне звіт першого етапу конкурсу на посаду очільника компанії

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА