"Екополіс ХТЗ" Ярославського підписав меморандуми про співпрацю з провідними науковими центрами
Багатогалузевий бізнес-парк нового покоління "Екополіс ХТЗ" (Ecopolis HTZ), що входить до групи DCH бізнесмена Олександра Ярославського, підписав меморандуми про співпрацю з низкою українських науково-освітніх центрів.
"Партнерами "Екополіс ХТЗ" у розвитку науково-дослідного (R&D) напряму стали Харківський університетський консорціум, Національні наукові центри "Харківський фізико-технічний інститут" (ХФТІ) та "Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського", - повідомляє сайт "Екополіс ХТЗ".
Згідно з інформацією, до Харківського університетського консорціуму входять 32 провідних виші та дослідницькі центри, які об'єднали свій науковий, освітній та інноваційний потенціал для підвищення колективної конкурентоспроможності в масштабах України та світу.
ХФТІ - найстаріший і найбільший центр фізики в країні, в якому свого часу працював Нобелівський лауреат Лев Ландау, була побудована перша радіолокаційна установка, отримано рідкий водень і гелій. Наразі тут тривають дослідження за такими напрямами, як ядерна енергетика, плазмова електроніка, фізика електромагнітних взаємодій тощо.
А ННЦ "Інститут ґрунтознавства та агрохімії" проводить і координує в національному масштабі наукові дослідження з проблематики, пов'язаної з родючістю ґрунтів та їх раціональним використанням.
"З усіма перерахованими дослідними центрами "Екополіс ХТЗ" планує розробляти передові технології та реалізовувати інноваційні проекти відповідного профілю, а потім організовувати їх апробацію у рамках R&D-кластера бізнес-парку. Крім того, в планах спільний пошук міжнародних партнерів і робота з ними", - йдеться в повідомленні.
Раніше повідомлялося, що китайська корпорація ZTE, глобальний інноваційний лідер, обрала бізнес-парк "Екополіс ХТЗ" для організації тут свого офісу, дослідницького центру і виробничого майданчика.
Як відомо, бізнес-парк "Екополіс ХТЗ" - довгостроковий інвестиційний проект групи DCH Олександра Ярославського (www.dch.com.ua). Він створюється на базі Харківського тракторного заводу, а сам ХТЗ стане якірним резидентом індустріального кластера. Плановий обсяг інвестицій у розмірі $1 млрд дасть змогу створити до 2033 року майже 500 тис. кв. м офісних, складських та виробничих площ і розмістити тут понад 10 тис. сучасних робочих місць. До складу бізнес-парку увійдуть індустріальний парк, технопарк (IT- і R&D-кластери), а також медичний центр, логістичний комплекс і торговельний кластер (включаючи розподільний центр e-commerce), агротехнологічний кластер і освітній центр.