Інтерфакс-Україна
11:24 07.05.2020

Питання імпорту електроенергії для України не актуальне через значний профіцит - глава Мінекоенерго

2 хв читати
Питання імпорту електроенергії для України не актуальне через значний профіцит - глава Мінекоенерго

Значний профіцит електричної енергії зберігатиметься в Україні протягом найближчих років, тому питання імпорту електроенергії з інших країн для неї не актуальне, заявила в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець на онлайн-зустрічі з міністром енергетики Литовської Республіки Жігімантасом Вайчюнасом.

Як повідомило Мінекоенерго на своєму сайті в четвер, при цьому Буславець зазначила, що вектор руху України в контексті енергетичної співпраці з сусідніми країнами визначається її прагненням до синхронізації з об'єднаною енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E.

Під час зустрічі т.в.о. міністра підтвердила плани запустити аукціони для відновлюваної генерації, а також завершити дискусію з інвесторами, результатом якої має стати підписання меморандуму про зміну умов підтримки ВДЕ на добровільній основі.

"Ми як держава зробимо все можливе, щоб досягти компромісних рішень з цього питання і підтвердити статус країни, яка виконує свої зобов’язання перед інвесторами", - наводить слова Буславець прес-служба.

За словами Вайчюнаса, наведеними в релізі, впровадження аукціонної моделі підтримки ВДЕ в Литві повністю себе виправдало, давши змогу суттєво знизити ціну на електроенергію і зберегти привабливість інвестування у ВДЕ.

Крім того, як повідомляє прес-служба, топ-чиновники на зустрічі домовилися тісніше співпрацювати між українськими та литовськими операторами газотранспортної системи, зокрема з можливістю використання литовського LNG терміналу.

Як повідомлялося, за словами Буславець під час круглого столу "Подолання кризових явищ в українській енергетиці" в режимі онлайн 5 травня, проект меморандуму з інвесторами в поновлювані джерела енергії (ВДЕ) буде розроблено протягом тижня для подальшого обговорення урядом та учасниками галузі.

Згідно з оновленим наприкінці квітня прогнозним енергобалансом, імпорт електричної енергії заплановано в обсязі 5,109 млрд кВт-год, що на 9% менше, ніж той обсягу імпорту, який було закладено в попередньому балансі. За перші шість місяців роботи нового ринку, в період із липня до грудня 2019 року, держава імпортувала 2,699 млрд кВт-год.

Імпорт ресурсу з РФ і Білорусі до кінця року не передбачається.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

Уряд дозволив бронювати робітників АОЗ та ДОТ і спростив вимоги для енергокомпаній

ВАКС за 21 місяць розгляду справи щодо стягнення на користь держави активів VS Energy дійшов до підсумкових пояснень сторін

Ціни на сири не знижуються через 25% націнки торгівельних мереж

Єдиний портал вакансій щодня відвідує понад 2,5 тис. шукачів роботи

Наглядова рада ОГТСУ 4 квітня розгляне звіт першого етапу конкурсу на посаду очільника компанії

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА