13:18 11.11.2019

Зростання конкуренції на ринку е/е закладає основу для непопулярних тарифних рішень - голова енергокомітету ВР

2 хв читати
Зростання конкуренції на ринку е/е закладає основу для непопулярних тарифних рішень - голова енергокомітету ВР

 Імпорт електроенергії в Об'єднану енергосистему (ОЕС) України завдяки зростанню конкуренції останнім часом обмежений до мінімуму, а з 15 листопада може впасти до нуля через збитковість, повідомив голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус.

"Диспетчери вже декілька днів обмежують імпорт е/е до мінімального рівня, в окремі години він становить менше ніж 50 МВт (за загального споживання 15-20 тис. МВт). Думаю, з 15 листопада такий імпорт знизиться до нуля, бо імпортери вже наїлися збитків", - написав він на своїй сторінці у Facebook 10 листопада.

На його думку, ситуація на ринку е/е в Україні через чотири з невеликим місяці після запуску нової моделі ринку демонструє позитивні тенденції та закладає основи для непопулярних тарифних рішень.

"Як на мене, саме такі дії/результати дають мандат і на якісь непопулярні тарифні рішення. Бо це чесно і важливо для довіри", - зазначив Герус, не уточнивши, про які рішення йдеться.

Серед основних позитивних тенденцій він відзначив значне зниження ціни і в ОЕС України, і в Бурштинському острові, а також повну відсутність дефіциту е/е на ринку 9 листопада - уперше з моменту запуску нового ринку. "Тобто взагалі не було дефіцитів ні у які години", - наголосив Герус.

Середньозважена біржова ціна на ринку на добу наперед (РСН) у Бурштинському енергоострові 10 листопада досягла історичного мінімуму з моменту запуску, сягнувши 1,35 грн за кВт/год, повідомив Герус. "Це на 19 коп., або на 14% дешевше, ніж було на початку серпня", - зазначив він.

Голова комітету уточнив, що в ОЕС України ціна е/е становила 1,26 грн за кВт-год, що на 20% нижче порівняно з початком серпня.

На його думку, зниження ціни на ринку е/е пов'язано з тим, що на ньому починає працювати конкуренція, чинники попиту та пропозиції. Водночас він спрогнозував, що з настанням холодів ціни, ймовірно, трохи зростуть.

Герус додав, що в ніч із 10 на 11 листопада запускається ще один блок Хмельницької АЕС на 1000 МВт і в роботі енергосистеми буде 12 блоків із 15 наявних у країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єр Норвегії на Саміті миру оголосив про виділення допомоги на ремонт енергетичної інфраструктури України

"Нафтогаз" упровадив внутрішній регламент REMIT

"Київтеплоенерго" поміняло на Солом'янці пошкоджену ділянку тепломережі під залізничними коліями без перекриття руху

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CСO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА