Інтерфакс-Україна
19:44 02.10.2019

Європейські бізнесмени закликали ЄС і США запобігти торговельній війні

2 хв читати
Європейські бізнесмени закликали ЄС і США запобігти торговельній війні

Асоціація промисловців і підприємців ЄС BusinessEurope виступила в середу проти використання торгових тарифів як знаряддя вирішення спору між авіаційними галузями США і Європи.

Після оприлюднення рішення СОТ про субсидії авіабудівникам вона закликала політиків переглянути методи врегулювання спору, пов'язаного зі справами Airbus і Boeing. Тарифи не тільки завдадуть шкоди авіабудуванню і його постачальникам, але також негативно вплинуть на цілу низку інших галузей в ЄС і США.

"Навіть якщо США відповідно до рішення СОТ можуть на законних підставах вводити тарифи на імпорт ЄС, це тільки посилить напруженість між двома основними світовими торговими блоками", - зазначив у своїй заяві генеральний директор асоціації Маркус Бейрер.

"Тисячі малих і середніх підприємств в ЄС та США опинилися прямо на лінії вогню, і це буде програшною ситуацією для всіх, - підкреслив він. - Замість цього ЄС і США повинні використовувати рішення (СОТ) як шанс для повернення до позитивного порядку денного і узгодження правил про субсидії в авіабудуванні".

Глава асоціації європейського бізнесу порадив політичним елітам скористатися початком нового інституційного циклу в ЄС як відмінною можливістю перезавантажити трансатлантичні відносини перед обличчям спільних проблем світового ринку.

"Тарифи не тільки завдадуть серйозної шкоди обом нашим економікам, але і можуть серйозно підірвати найміцніші і вигідні двосторонні відносини в світі", - сказав Бейрер.

СОТ у середу дозволила США обкласти митом товари європейського експорту загальним обсягом $ 7,5 млрд у відповідь на незаконне субсидування Євросоюзом авіабудівного концерну Airbus SE.

Фінальне рішення СОТ, оприлюднене в середу, відкриває новий фронт у торговельній війні для адміністрації президента США Дональда Трампа, пише Dow Jones.

ЄС, зі свого боку, звинувачує Вашингтон у субсидуванні Boeing, і цей спір у рамках СОТ триває вже 15 років. Раніше СОТ визнала незаконними субсидії Штатів для Boeing, і в першому півріччі наступного року повинна винести рішення щодо обсягу американського експорту, для якого ЄС зможе ввести нові мита.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МХП та American Global Strategies співпрацюватимуть для посилення глобальної експансії та продовольчої безпеки

Оцінка збитків ГК "Епіцентр" внаслідок військової агресії перевищує $1 млрд

Мінфін спростував інформацію про підвищення податків для ФОП

Міндовкілля, державні установи і ГО об’єднають зусилля для розробки нового Лісового кодексу

"Метінвест" підтвердив інвестиції 5,7 млрд грн у ГЗК в Кривому Розі, розпочне проект згущення відходів на 9 млрд грн

Доля е/е у собівартості виробництва титанового концентрату в Україні зросла з 30 до більш 60% через тарифи – СЕО "Велти"

НБУ продовжив ще на 30 робочих днів розгляд документів Тігіпка на купівлю Ідея Банку

Створення фонду за угодою з США щодо корисних копалин потребуватиме залучення ЄС – Стефанішина

Українському бізнесу варто заходити на ринки, де відсутня РФ – торгпред України

Темпи відновлення ділової активності у лютому впали до мінімуму за останні два роки - ІЕД

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА