Інтерфакс-Україна
15:03 08.08.2019

Україні потрібна нова довгострокова програма співпраці з МВФ в обсязі $5-10 млрд - НБУ

1 хв читати
Україні потрібна нова довгострокова програма співпраці з МВФ в обсязі $5-10 млрд - НБУ

Україні потрібна нова довгострокова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) в обсязі $5-10 млрд, повідомила прес-служба НБУ з посиланням на інтерв'ю заступника голови Нацбанку Дмитра Сологуба.

За прогнозом центробанку, перший транш у розмірі майже $2 млрд у рамках нової програми МВФ може надійти в країну до кінця поточного року, приблизно такі самі обсяги фінансування МВФ можуть бути в 2020-2021 рр.

Як очікують в НБУ, зобов'язання, які Україна візьме на себе в рамках нової програми, навряд чи матимуть відчутні відмінності від умов попередніх угод. Міжнародні партнери очікують від України насамперед антикорупційної, судової та земельної реформи, а також продовження виваженої фіскальної політики і зниження частки простроченої заборгованості в кредитному портфелі банківської системи.

"Нова програма з МВФ – це передусім позитивний сигнал для інвесторів і міжнародних партнерів України, індикатор продовження реформ. Поточний рівень міжнародних резервів є достатнім для згладжування Національним банком коливань на валютному ринку і виконання зобов'язань уряду", - наголошується в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Учасники консенсус-прогнозу Мінекономіки погіршили оцінку очікування зростання ВВП у 2026р до 2,4%, у 2027р – до 4,1%

Мінекономіки напрацьовує концепцію централізації управління державними корпоративними правами

"Київміськбуд" отримав 2,56 млрд грн докапіталізації та оновив керівництво

Середні ціни на первинному ринку житла столиці зросли на 3,3%, до $2011 за кв. м у 2025р. - дослідження

Україна імпортує в пікові години до 1,6 ГВт е/е та зазнає проблем з передачею імпорту в східні регіони – очільник Держенергонагляду

Орендні ставки у столичних ТРЦ зросли до $22,4/кв.м у 2025 р. - UTG

"Запоріжсталь" частково відновила роботу після аварійної зупинки через блекаут

Кабмін продовжив заборону на імпорт російських товарів на 2026 рік

Україна успішно провела перші місячні аукціони з розподілу спроможності на постачання е/е на перетинах зі Словаччиною, Угорщиною та Румунією

Українська пшениця дешевшає через обстріли портів і зниження експортних закупівель - аналітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА