Інтерфакс-Україна
19:39 31.05.2019

НБУ доповнив підстави і порядок застосування до банків заходів впливу

1 хв читати
НБУ доповнив підстави і порядок застосування до банків заходів впливу

Національний банк України (НБУ) з метою посилення захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків і в зв'язку з введенням додаткових вимог до діяльності банків доповнив підстави і порядок застосування до банків заходів впливу.

Так, оновлена редакція Положення про застосування Нацбанком заходів впливу, яка затверджена постановою правління НБУ від 29 травня 2019 року (№73) і набуває чинності з 1 червня 2019 року, передбачає заходи впливу за недотримання банками введеного обов'язкового економічного нормативу - коефіцієнта покриття ліквідності (LCR), а також за недотримання вимог щодо порядку формування та зберігання резервів за валютними деривативами (форвардними і ф'ючерсними контрактами).

Банк, у якого обмежено або припинено здійснення окремих видів операцій, відтепер має право подати до НБУ клопотання про зменшення обсягу (переліку) встановлених обмежень.

Банк, який припиняє банківську діяльність, може подати до Нацбанку клопотання про дострокове скасування окремих заходів впливу, а саме: про припинення дії письмової угоди і про дострокову відміну обмеження, зупинення чи припинення операцій. НБУ задовольнятиме такі клопотання в разі узгодження плану припинення банківської діяльності без припинення юридичної особи.

Крім того, регулятор може не застосовувати заходи впливу до банку, який припиняє банківську діяльність, якщо допущені ним порушення пов'язані з належним виконанням узгодженого Нацбанком плану припинення банківської діяльності без припинення юридичної особи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна потребує імпорту 4 млрд куб. м газу для проходження зими, дефіцит фінансування близько $100 млн

Amber Dragon Ukraine Infrastructure Fund I оголосив 1-ше закриття на EUR200 млн

Ощадбанк і GROSSDORF кредитуватимуть закупівлю аграріями добрив під весняну посівну кампанію-2026

Україна у 2025 р. збільшила імпорт електрогенераторів у 2,3 раза, акумуляторів – на 55%

Кабмін розподілив 2,56 млрд грн на закупівлю обладнання мобільної розподіленої генерації - Свириденко

ОККО за 2025 рік встановила ще 10 модулів для заправки LPG і зробила його доступним на 90% своїх АЗК

Світові ціни на вершкове масло завдають збитків українським виробникам - аналітики

ТРЦ Blockbuster Mall за 2025 р. збільшив виторг на 25%

Основним ринком збуту українських органічних продуктів залишається Європа, яка купує 93% товарів - Висоцький

ПриватБанк з 2026р обнулив абонплату за обслуговування рахунку активних ФОПів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА