14:23 31.01.2019

НБУ залишив незмінним прогноз інфляції на 2019-20 роки

1 хв читати
НБУ залишив незмінним прогноз інфляції на 2019-20 роки

Національний банк України (НБУ) вважає реалістичним озвучений у жовтні 2018 року прогноз щодо уповільнення інфляції за підсумками поточного року до 6,3% з 9,8% попереднього року.

"Інфляція і надалі поступово сповільнюватиметься. Як і раніше, НБУ очікує, що вона знизиться до 6,3% до кінця 2019 року і на 5,0% до кінця 2020 року. До того ж, як і планувалося раніше, вже до початку 2020 року інфляція увійде в межі цільового діапазону -5% +/- 1 процентний пункт (п.п.)", - повідомляється на сайті центробанку.

За його даними, уповільненню інфляції сприятимуть: зважена фіскальна політика в умовах наявних виплат за держборгом у 2019-2020 роках; уповільнення зростання заробітних плат на тлі скорочення розриву в їхньому рівні порівняно з сусідніми країнами та ослаблення інтенсивності міграційних процесів; відносно низька волатильність обмінного курсу гривні і, відповідно, помірні темпи імпортованої інфляції; здешевлення енергоресурсів на світових ринках, а також повільне зростання цін на сирі продовольчі товари.

"Ці фактори сприяють уповільненню базової інфляції до 5% у 2019 році з 8,7% у 2018 році, і не більше ніж 4% у 2020-2021 рр.", - зазначено в повідомленні.

Водночас проінфляційний вплив матиме подальше підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів, необхідне для їхнього приведення до ринкового рівня.

ОСТАННЄ

Мінфін підняв ставки за ринковими ОВДП на 0,5 в.п. слід за підвищенням облікової на 1 в.п.

"Укрнафта" очолила рейтинг видобувних підприємств за 2024 р., збільшивши товарообіг на 10,5%

Частка IT-компанії MODUS X в енергосекторі складає приблизно 25%, поза межами ДТЕК вона у 2024 р. залучила 14 клієнтів – СЕО

Перезапущений фондовий ринок міг би акумулювати ресурс для відновлення України – голова правління ОТП Банк

Пошкоджені РФ потужності приблизно 25% газовидобутку України можна відновити не раніше вересня-листопада – директор ЦДЕ

Новий голова Держстату має за мету здійснити цифрову трансформацію служби

"Метінвест" у війну через дефіцит кадрів відмінив конкурси на вакантні позиції та скоротив терміни навчання

Голова ОТП Банку про динаміку дропів з уведенням лімітів: раніше це були сотні, зараз - до 10 в день

Сметанін: Українська оборонка потребує скасування дублюючих штрафних санкцій

Виробники, що збільшують локалізацію, матимуть переваги у державних закупівлях

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА