Інтерфакс-Україна
14:45 18.12.2018

Кабмін затвердив нову редакцію Морської доктрини України на період до 2035 року

2 хв читати
Кабмін затвердив нову редакцію Морської доктрини України на період до 2035 року

Уряд затвердив нову редакцію Морської доктрини України на період до 2035 року.

Проект відповідної постанови Кабінету Міністрів схвалено на засіданні уряду у вівторок за процедурою без обговорення.

Міністерству інфраструктури, Міністерству оборони, Міністерству економічного розвитку і торгівлі спільно із зацікавленими органами виконавчої влади доручено в тримісячний термін розробити і подати на розгляд уряду план заходів щодо реалізації Морської доктрини на період до 2035 року.

Як випливає з наявної в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна" пояснювальної записки до документа, ухвалення нової редакції Морської доктрини, затвердженої урядом у жовтні 2009 року, зумовлено радикальними змінами геополітичної, військово-політичної та економічної обстановки в світі та необхідністю оновлення векторів розвитку України як морської держави.

Підготовка оновленої доктрини відповідає комплексній задачі з формування інтегрованої морської політики на основі відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, розвитку торговельного судноплавства, портової інфраструктури, суднобудування та судноремонту, приморської рекреаційної діяльності, освоєння природних ресурсів Чорного та Азовського морів, охорони та відтворення їхньої екосистеми.

Як повідомлялося, за підсумками розгляду на засіданні РНБО 6 вересня термінових заходів щодо захисту національних інтересів України в акваторії Азовського моря, Радбез, зокрема, доручив Кабінету Міністрів невідкладно ухвалити нову редакцію Морської доктрини України.

12 жовтня президент П.Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня "Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НКЦПФР презентувала свою модель розподілу з НБУ регулювання віртуальних активів

Мито на експорт металобрухту з України до Туреччини продовжить діяти і після можливої ратифікації угоди про вільну торгівлю - нардеп

"Укрфінжитло" закладає фундамент для випуску іпотечних євробондів після війни – голова правління

Світовий банк затвердив проєкт DRIVE на $432 млн для стійкості інфраструктури України

УЗА привітала переговори по відкриттю судноплавства в Чорному морі і застерегла від запровадження необдуманих механізмів

Україна та КНР розглядають можливість створення офіційного сервісного центру для ремонту китайської техніки

Schneider Electric та мережа ОККО обладнали ДБЖ понад 70% АЗК

УЗ тимчасово надала відправникам вантажів безкоштовний доступ до застосунку оформлення перевізних документів

Україна в березні експортувала 3,2 млн тонн зерна

"Нібулон" закликає зробити відкриття портів Миколаєва та Херсона ключовою умовою відновлення судноплавства в Чорному морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА