12:51 17.07.2018

НБУ введе в обіг оновлені банкноти номіналом 20 грн

2 хв читати
НБУ введе в обіг оновлені банкноти номіналом 20 грн

Національний банк України (НБУ) з 25 вересня 2018 року вводить в обіг оновлені банкноти номіналом 20 грн зразка 2018 року з оновленим дизайном і вдосконаленою системою захисту.

"Спочатку НБУ планує виготовити та ввести в обіг близько 5 млн банкнот нового зразка для подальшого розподілу між банками, які, у свою чергу, забезпечать новими банкнотами Україну", - сказав директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко під час прес-конференції в Києві у вівторок.

За його словами, з оновленням дизайну і системи захисту банкнот Національний банк прагне підвищити їх надійність.

"Кожен центральний банк оновлює грошові знаки з певною періодичністю, щоб мінімізувати або унеможливити спроби підробити банкноти", - наголосив він.

Як зазначив під час прес-конференції начальник управління організації виготовлення та захисту грошей департаменту грошового обігу НБУ Володимир Тищенко, представлені нові банкноти не менше захищені від підробок, ніж $1, і навіть $5.

"20 грн це менше $1 , але її захист не поступається $1, і навіть вище, оскільки ми піклуємося про своїх громадян і маємо бути на крок попереду фальшивомонетників", - сказав він.

В.Зайвенко також нагадав, що це третя банкнота в оновленому ряді національної валюти. Оновлення грошових знаків НБУ розпочав із банкноти номіналом 100 грн зразка 2014 року, що перебуває в обігу з березня 2015 року. Потім було випущено оновлену банкноту 500 грн зразка 2015 року, яку введено в обіг у квітні 2016 року.

В майбутньому оновлення стосуватиметься і банкнот номіналом 50 і 200 грн.

Крім того він зазначив, що банкнота 20 грн зразка 2018 року перебуватиме в обігу разом із банкнотами 20 грн зразка 2003 року, які залишаться законним засобом платежу.

Нові банкноти поступово заміщатимуть в обігу зношені та пошкоджені 20 грн банкноти старого зразка.

За даними В.Зайвенка, станом на початок липня 2018 року в обігу перебуває майже 27 млн банкнот номіналом 20 грн або близько 4,4% від загальної кількості банкнот у готівковому обігу. НБУ при цьому щорічно вилучає близько 700 млн банкнот всіх номіналів.

"Майже половину всіх цих банкнот (700 млн - ІФ) становлять банкноти номіналом від 1 до 20 грн. Наприклад, в минулому році центробанк вилучив з обігу 749 млн банкнот на суму 48 млрд грн, зокрема 72 млн банкнот номіналом 20 грн на суму близько 1,5 млрд грн. Це майже 10% від загальної кількості вилучених з обігу зношених і пошкоджених банкнот", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ослаблення гривні на тижні супроводжувалося скороченням інтервенцій НБУ

Спека не матиме критичного ефекту на ранні зернові

"Автострада" перемогла в процедурі закупівлі з будівництва метро на Виноградар

Україна затвердила умови приватизації ОГХК із початковою ціною 3,9 млрд грн

Україна затвердила умови приватизації ОГХК з початковою ціною 3,9 млрд грн

Голова енергокомітету ВР допускає прискорене ухвалення рішення про скасування ПДВ і мита на енергообладнання для початку його дії з 1 серпня

Кабмін дозволив районним військовим адміністраціям погоджувати підвищення зарплат на прифронтових територіях

Кабмін спрямував додаткові 6,8 млрд грн на програму "єВідновлення"

Кабмін виділив додаткові 1,9 млрд грн на відновлення теплопостачання Харкова

ТРЦ Respublika Park інвестує мільйони в альтернативні системи електропостачання для безперебійної роботи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА