Інтерфакс-Україна
16:22 30.03.2018

Порошенко підписав закон про стабілізацію діяльності "Чорноморнафтогазу" у зв'язку з тимчасовою окупацією території

2 хв читати
Порошенко підписав закон про стабілізацію діяльності "Чорноморнафтогазу" у зв'язку з тимчасовою окупацією території

 Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" у зв'язку з тимчасовою окупацією території України".

"Документ передбачає продовження терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами, наданих суспільству на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території України, а також заборону до 1 січня 2019 року порушення справ про банкрутство товариства і припинення провадження у справах, до 1 січня 2017 року", - повідомляє в п'ятницю вдень прес-служба глави Української держави.

В інформації зазначається, що введення закону сприятиме нормалізації діяльності ДАТ "Чорноморнафтогаз", а також забезпечення захисту майнових інтересів України в міжнародних судових інстанціях.

Як повідомлялося, 13 березня Верховна Рада ухвалила законопроект, згідно з яким встановлюється мораторій на стягнення заборгованості з ПАТ "Чорноморнафтогаз" до 1 січня 2019 року. "Ми хочемо зберегти державну компанію "Чорноморнафтогаз", зберегти її юридичне право звертатися до міжнародних судів для того, щоб повернути і захистити українські енергетичні активи, що залишилися в анексованому Криму", - зазначив перед розглядом документа в.о. голови комітету Верховної Ради з ПЕК Олександр Домбровський.

У травні 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №5370 про стабілізацію діяльності "Чорноморнафтогазу" у зв'язку з тимчасовою окупацією території України, згідно з яким встановлюється мораторій на порушення справ про банкрутство компанії.

При цьому надані "Чорноморнафтогазу" спеціальні дозволи на користування надрами на окупованій території, термін дії яких закінчився у період анексії Криму, будуть автоматично продовжені на період тимчасової окупації.

Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон і повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.

У березні 2014 року в результаті анексії Криму Російською Федерацією "Чорноморнафтогаз" втратив доступ до виробничих потужностей і газових родовищ на півострові та шельфі.

Наразі товариство зареєстровано в Києві, вживає заходів із налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів і формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації.

НАК "Нафтогаз України" залучив компанію Covington&Burling LLP (Нью-Йорк, США) до захисту своїх інтересів у рамках тяжби щодо втрачених кримських шельфових активів, і в лютому 2016 року він вручив РФ офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір у рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між країнами.

У вересні 2017 року НАК "Нафтогаз України" повідомила про подання спільно з шістьма дочірніми компаніями до сформованої при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі суду позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням РФ активів групи в АР Крим. "Нафтогаз" оцінює збитки групи у результаті окупації Криму у сумі близько $8 млрд та очікує ухвалення судом рішення у справі до кінця 2018 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА