Інтерфакс-Україна
21:10 06.02.2018

"Укрспецекспорт" не отримував претензій до ремонту хорватських винищувачів МіГ-21

3 хв читати
"Укрспецекспорт" не отримував претензій до ремонту хорватських винищувачів МіГ-21

У державній компанії "Укрспецекспорт" заявляють, що претензій від Міністерства оборони Хорватії щодо виконаного ремонту винищувачів МіГ-21 немає, а появу неправдивої інформації про нібито претензії пов'язують із недобросовісною конкуренцією з боку Росії.

"На сьогодні ніякої офіційної претензії або рекламації Міністерства оборони Республіки Хорватія у ДК "Укрспецекспорт" немає. І ми змушені констатувати той факт, що поява неправдивої інформації зумовлена лише недобросовісною конкуренцією з боку Росії. Особливо в контексті того, що Хорватія запросила "Укрспецекспорт" узяти участь у тендері з виконання капітального ремонту 10 вертольотів Мі-171Ш Міністерства оборони Республіки Хорватія", - повідомила прес-служба "Укрспецекспорту" у вівторок увечері.

У рамках участі в зазначеному тендері "Укрспецекспорт" вчасно, з виконанням усіх необхідних формальностей, надав повний пакет документів, а представники Міноборони Хорватії перевірили можливості одного з українських підприємств виконувати капітальний ремонт вертольотів Мі-171Ш.

"Однак незважаючи на те, що українське підприємство має значно більший досвід із виконання капітального ремонту зазначеного типу авіаційної техніки, а також санкції Європейського Союзу стосовно Російської Федерації, за інформацією, отриманою з військового видання Defender.hr, АТ "Авіаційно-технічний центр", яке представляє інтереси Міністерства оборони республіки, уклало контракт з АТ "Вертольоти Росії", - поінформувала прес-служба "Укрспецекспорту".

Крім того, в компанії звернули увагу, що першоджерелом неправдивої інформації про винищувачі МіГ-21 є угорське видання Jutarnji Vijesti, яке посилається на свої джерела, а цитати з відповідного матеріалу потім поширили деякі "кремлівські ЗМІ".

Раніше джерело в оборонному секторі України сказало агентству "Інтерфакс-Україна", що чергова медійна кампанія навколо ремонту хорватських винищувачів Міг-21, забезпеченого українською стороною в рамках укладеного у 2013 році за підсумками перемоги в тендері Міноборони Хорватії контракту, зумовлена недобросовісною конкуренцією на світовому ринку озброєнь, а також пов'язана з потенціалом ВТС України у сфері модернізації авіатехніки.

"Контракт на виконання капітального ремонту та модернізації 12 винищувачів МіГ-21 ВПС тактичної авіації ППО Республіки Хорватія на потужностях ДП "Одеський авіаційний завод" було забезпечено в повній відповідності до вимог хорватської сторони. Якість авіаремонтних послуг підтверджено підписаним хорватським замовником актом приймання авіатехніки. Офіційних претензій і рекламацій замовника у зв'язку з якістю наданих авіаремонтних послуг українська сторона не отримувала", - зазначив співрозмовник агентства.

Джерело також зауважило: "Санкції ЄС стосовно РФ і припинення українсько-російської ВТС сформували нову ситуацію на ринку озброєнь у сегменті ремонту авіатехніки. Й потенціал ОПК України в цьому сегменті, зокрема на регіональному європейському ринку зброї, провокує несумлінну конкуренцію, а також чергові медійні кампанії".

Як повідомлялося, держкомпанія "Укрспецекспорт" у червні 2013 року виграла тендер Міноборони Хорватії на надання послуг з ремонту та модернізації літаків МіГ-21 для ВПС тактичної авіації ППО Республіки Хорватія. Крім України, в хорватському тендері також узяла участь Румунія. Згідно з умовами контракту, українська сторона зобов'язалася забезпечити ремонт на потужностях ДП "Одесавіаремсервіс", що входить до держконцерну "Укроборонпром", семи хорватських Міг-21, а також поставити хорватському замовнику ще п'ять відремонтованих МіГ-21, які є, за даними "Укрспецекспорту", власністю ДП "Одесавіаремсервіс". За даними з відкритих джерел, вартість угоди становила 80 млн кун (станом на червень 2013 р. $13,7млн/EUR10,5млн).

Улітку 2016 року хорватські ЗМІ повідомили про розпочате в Хорватії розслідування обставин укладеного за підсумками тендера контракту між Міноборони Хорватії та "Укрспецекспортом". Згідно з повідомленнями, розслідування хорватської військової поліції проводилося на тлі озвучених стосовно хорватських військових чинів підозр у корупції, а також у зв’язку з виявленими фактами технепридатності частини поставленої бойової авіатехніки. При цьому протягом останніх років скандальну закупівлю Хорватією модернізованих МіГ-21 в Україні активно обговорюють не лише хорватські, а й зарубіжні і, насамперед, румунські медіа.

Днями хорватські ЗМІ з посиланням на джерела у військовому відомстві написали про те, що Міноборони Хорватії нібито планує обміняти в української сторони МіГ-21 ВПС тактичної авіації ППО Республіки Хорватія, що пройшли "неякісний ремонт" в Україні в рамках укладеного у 2013 році контракту, на "справні".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА