Інтерфакс-Україна
11:25 05.03.2025

Споживання е/е у середу знизилося на 9%, днем раніше – на 4,5%

2 хв читати
Споживання е/е у середу знизилося на 9%, днем раніше – на 4,5%

В Україні суттєво знижується споживання електроенергії завдяки впливу погодних факторів, повідомило НЕК "Укренерго" у середу.

"Споживання електроенергії знижується. Сьогодні, 5 березня, станом на 9:30, його рівень був на 9% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня – у вівторок", - зазначив системний оператор.

Причина таких суттєвих змін – підвищення температури повітря, а також встановлення сонячної погоди у більшості регіонів України, що зумовило ефективну роботу побутових СЕС.

Своєю чергою, 4 березня добовий максимум споживання, зафіксований вранці, був на 4,5% нижчим, ніж максимум попереднього дня – у понеділок, 3 березня.

Як зазначили в "Укренерго", в умовах ефективної роботи сонячних електростанцій, у середу 5 березня користуватись потужними електроприладами доцільно у денний час – з 10:00 до 15:00.

За інформацією компанії, вночі ворог здійснив чергову масовану дронову атаку на енергооб’єкти в одному з регіонів – було пошкоджене обладнання, внаслідок чого на ранок є знеструмлені споживачі. Наразі ремонтні бригади обленерго здійснюють аварійно-відновлювальні роботи та роблять усе можливе для того, щоб якнайшвидше усунути наслідки пошкоджень та заживити усіх абонентів.

Своєю чергою, як повідомило Міністерство енергетики України у середу, минулої доби енергетики відновили живлення для 75 490 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.

Як повідомлялося, увечері вівторка, 4 березня, РФ атакувала ще один енергетичний об’єкт ДТЕК в Одеській області, і це стало вже четвертим за два тижні ударом по енергосистемі регіону.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"ТАС Дніпровагонмаш" вперше поставив вагони-платформи для євроколії

Заборгованість населення України за ЖКП у III кв. зменшилася на 5,4% – Держстат

Учасники консенсус-прогнозу Мінекономіки погіршили оцінку очікування зростання ВВП у 2026р до 2,4%, у 2027р – до 4,1%

Мінекономіки напрацьовує концепцію централізації управління державними корпоративними правами

"Київміськбуд" отримав 2,56 млрд грн докапіталізації та оновив керівництво

Середні ціни на первинному ринку житла столиці зросли на 3,3%, до $2011 за кв. м у 2025р. - дослідження

Орендні ставки у столичних ТРЦ зросли до $22,4/кв.м у 2025 р. - UTG

"Запоріжсталь" частково відновила роботу після аварійної зупинки через блекаут

Кабмін продовжив заборону на імпорт російських товарів на 2026 рік

Українська пшениця дешевшає через обстріли портів і зниження експортних закупівель - аналітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА