Інтерфакс-Україна
09:26 28.01.2025

Мін'юст подав до ВАКС позов про стягнення на користь держави мережі АЗС та інших активів "Татнєфті" в Україні

2 хв читати
Мін'юст подав до ВАКС позов про стягнення на користь держави мережі АЗС та інших активів "Татнєфті" в Україні

Міністерство юстиції України 27 січня подало до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) позови про застосування санкції у вигляді стягнення активів в дохід держави до ПАТ "Татнєфть імені В.Д. Шашина" ("Татнєфть", РФ), повідомила заступник міністра Інна Богатих у Facebook.

"Активи, що стягуються: корпоративні права підприємств, які провадять господарську дільність мережі АЗС та володіють нафтобазами, автозаправними станціями, транспортними засобами та спеціальною технікою на території Харківської та Полтавської областей, які оцінено в суму близько 2 млрд грн", – зазначила заступник міністра.

За її словами, причинами такого звернення є те, що "Татнєфть" – одна з найбільших російських нафтових компаній, що контролюється вищим політичним керівництвом та забезпечує значні надходження до бюджету країни-агресора, а її продукція може використовуватися військово-промисловим комплексом РФ.

Окрім того, як вказала Богатих, Мін'юст подав ще три подібних позови – проти виконавчого директора державної медіа компанії РФ "Росія Сьогодні" Кирила Вишинського (два об’єкти нерухомості, два транспортні засоби та частки у двох юридичних особах); Олександра Кузьменка, який посідав пост так званого "міністра культури Херсонської області" (три обʼєкти нерухомого майна), та Володимира Сергієнко, котрій брав участь у пропагандистських ток-шоу на російському телебаченні та радіо (1/2 частки в одному об'єкті нерухомого майна та 50% частки корпоративних прав в ТОВ "Хелс Каре Україна").

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України в серпні 2023 року передав в управління "Укрнафти" заарештовані активи російської "Татнєфті", а Антимонопольний комітет України червні 2024 року дозволив "Укрнафті" їх отримати. Ідеться, зокрема, про понад 50% у ТОВ "Татнафта-АЗС-Україна", ТОВ "Полтава-Капітал" і ТОВ "Харків-Капітал".

Раніше у пресслужбі "Укрнафти" зазначали, що йдеться про понад 110 об'єктів різного типу (автозаправні комплекси, нафтобази, інші господарські приміщення), розташованих на території Полтавської та Харківської областей. За її даними, більшість зазначених об'єктів перебуває в незадовільному стані: з майже 70 АЗС мережі "Татнафта" можуть працювати близько 15. Аналогічна ситуація з непрацюючими нафтобазами.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА