Інтерфакс-Україна
14:48 12.09.2024

НБУ затвердив режим гнучкого інфляційного таргетування - Основні засади грошово-кредитної політики

2 хв читати
НБУ затвердив режим гнучкого інфляційного таргетування - Основні засади грошово-кредитної політики

Національний банк України (НБУ) після відмови на початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року від режиму повноцінного інфляційного таргетування затвердив на середньострокову перспективу режим гнучкого інфляційного таргетування для підтримання цінової стабільності, відповідні оновлені Основні засади грошово-кредитної політики затвердила Рада Нацбанку 11 вересня й оприлюднила в четвер.

"Відтепер Основними засадами офіційно визначено, що монетарна політика НБУ спрямовується на приведення інфляції до мети 5% на належному горизонті політики, що не перевищуватиме три роки", - ідеться в пресрелізі.

"Де-факто НБУ вже перейшов до такого режиму в першому півріччі 2024 року, зокрема заявив про наміри зберегти помірні темпи інфляції у 2024 році та повернути її до цілі 5% у найближчі роки", - додав Нацбанк.

Він нагадав, що режим повноцінного інфляційного таргетування, що діяв до повномасштабного вторгнення, передбачав горизонт повернення інфляції до цілі 9-18 місяців.

Зазначається, що в новому режимі період часу, протягом якого НБУ матиме намір повернути інфляцію до цілі, визначатиметься гнучко.

"Він враховуватиме необхідність балансування між сприянням адаптації економіки та підтриманням її відновлення, а також збереженням контролю за інфляційними очікуваннями", - заявив центробанк.

"НБУ має намір використовувати гнучке інфляційне таргетування до нормалізації функціонування економіки та відновлення повноцінного формату інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом", - наголосив регулятор.

Нацбанк додав, що цьому рішенню передував успішний перехід до керованої гнучкості курсу та посилення ролі облікової ставки, завдяки зниженню рівня економічної невизначеності, модернізації операційного дизайну процентної політики та інші такі заходи регулятора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна потребує імпорту 4 млрд куб. м газу для проходження зими, дефіцит фінансування близько $100 млн

Amber Dragon Ukraine Infrastructure Fund I оголосив 1-ше закриття на EUR200 млн

Ощадбанк і GROSSDORF кредитуватимуть закупівлю аграріями добрив під весняну посівну кампанію-2026

Україна у 2025 р. збільшила імпорт електрогенераторів у 2,3 раза, акумуляторів – на 55%

Кабмін розподілив 2,56 млрд грн на закупівлю обладнання мобільної розподіленої генерації - Свириденко

ОККО за 2025 рік встановила ще 10 модулів для заправки LPG і зробила його доступним на 90% своїх АЗК

Світові ціни на вершкове масло завдають збитків українським виробникам - аналітики

ТРЦ Blockbuster Mall за 2025 р. збільшив виторг на 25%

Основним ринком збуту українських органічних продуктів залишається Європа, яка купує 93% товарів - Висоцький

ПриватБанк з 2026р обнулив абонплату за обслуговування рахунку активних ФОПів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА