Держава працює над нормуванням використання супутникових терміналів Starlink усіма охочими

Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) та Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку, працюють над нормуванням використання супутникових терміналів Starlink усіма охочими, повідомляється на сайті Держслужби України.
У Держспецзв'язку пояснюють, що використання користувачами терміналів для доступу до мережі від компанії SpaceX, крім об'єктів критичної інфраструктури, обмежено, оскільки масовий доступ може частково впливати на роботу радіорелейного обладнання українських військових.
Проте, зазначають у держслужбі, ця проблема є тимчасовою, вона пов'язана з новизною техніки від SpaceX. Для зняття цих обмежень потрібно провести розрахунки та низку досліджень, які продемонструють, наскільки робота терміналів на частотах, що використовуються, може вплинути на роботу інших користувачів. Після підтвердження безпеки використання терміналів Starlink вони можуть бути допущені до масового використання.
"НЦУ дало можливість використовувати обладнання для доступу до супутникового інтернету на об'єктах критичної інфраструктури, від яких залежить нормальне функціонування держави та життя тисяч українців. Про будь-які штучні заборони та обмеження в користуванні інтернетом за допомогою Starlink не йдеться. Всі громадяни та бізнес отримають можливість доступу до супутникового інтернету після завершення всіх необхідних процедур", - йдеться у повідомленні.
Держспецзв'язку зазначає, що НЦУ та Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері електронних комунікацій, радіочастотного спектра та послуг поштового зв'язку, вже проводять відповідну роботу та завершать її найближчим часом.
Starlink - глобальна супутникова система для доступу до інтернету у важкодоступних куточках Землі.