Інтерфакс-Україна
09:28 01.04.2025

"Vodafone Україна" почала переводити базові станції з радіорелейного на оптичне з’єднання

2 хв читати
"Vodafone Україна" почала переводити базові станції з радіорелейного на оптичне з’єднання

ПрАТ "ВФ Україна" ("Vodafone Україна"), другий за величиною оператор мобільного зв'язку у країні розпочав програму підключення базових станцій за технологією xPON (Passive Optical Network – енергоефективний інтернет), що створить фундамент для розвитку 5G і 6G в майбутньому, дозволить забезпечити стабільно високу швидкість інтернету навіть у періоди пікового навантаження.

"Ми розпочали масштабну модернізацію мережі – підключаємо базові станції за технологією xPON. Саме ця технологія вже забезпечує надшвидкий домашній інтернет у багатоквартирних будинках, а тепер робитиме мобільний зв'язок ще стабільнішим та швидшим", - повідомила пресслужба "ВФ Україна" у Телеграм у понеділок.

У рамках першого етапу з радіорелейного на оптичне з’єднання будуть переведені 140 базових станцій у Києві, Дніпрі, Запоріжжі та Харкові. Перші 40 майданчиків вже успішно працюють на оптиці.

"Перехід на xPON – це стратегічний крок у майбутнє. Він не тільки одразу покращує якість зв’язку, але й створює фундамент для розвитку технологій 5G та навіть 6G. Це дозволить забезпечити стабільно високу швидкість інтернету навіть у періоди пікового навантаження, що особливо актуально для великих міст", - повідомили у "ВФ Україна".

Зазначається, що у перспективі це має забезпечити для споживачів високу якість відеодзвінків, комфортні онлайн-ігри та стріми без затримок, навіть у години пік. Крім того, оптичне підключення зробить мережу менш вразливою до погодних умов та стійкішою до блекаутів.

Загальна кількість базових станцій "ВФ Україна" не розголошується, але за оцінками експертів складає 10-13 тис.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Гендиректор "Укрпошти" сподівається на реалістичні рішення щодо оподаткування посилок

Кількість абонентів 5G у світі досягне 6,4 млрд у 2031 році - Ericsson

Пункти незламності відтепер зможуть мати інтернет через xPON або Starlink - перший віцепрем’єр

Кабмін пропонує встановити в Україні 7 січня Днем програміста

Уряд ухвалив постанову про можливість подання заяв на ліцензії у сфері грального бізнесу через портал "Дія"

"Укрпошта" та "Нова пошта" 24–25/12 працюватимуть без змін, 31 грудня — до 16:00-17:00, 1/01 – вихідний

"Фокстрот" запустив продажі на маркетплейсі "Алло"

Ощадбанк та IT-Enterprise розпочали проєкт впровадження єдиної цифрової системи рекрутингу й HR-аналітики

"Укрпошта" повідомила про можливі затримки доставки посилок на південь Одещини

"Нова пошта" повідомила про можливі затримки в доставці посилок у західній частині Одещини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА