20:30 15.10.2024

Роботу в Україні вирішили припинити до 500 інтернет-провайдерів

3 хв читати
Роботу в Україні вирішили припинити до 500 інтернет-провайдерів

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку (НКЕК), за період із серпня до 8 жовтня отримала 487 заяв про виключення з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж, з яких опрацьовано 386 заяв, таку відповідь регулятора навів у фейсбуці голова підкомітету Верховної Ради з кібербезпеки Олександр Федієнко.

"Після того, як Державна податкова служба України почала знищувати малий бізнес провайдерів інтернету, мені стало цікаво, скільки суб'єктів, які надавали послуги доступу до мережі інтернет, припинять свою роботу... Отримана відповідь (НКЕК) мене не просто приголомшила, вона мене шокувала - 1316 суб'єктів вийшли з реєстру регулятора, тобто припинили існування", - написав Федієнко у фейсбуці у вівторок, підкріпивши своє твердження таблицею в регіональному розрізі.

Водночас представниця НКЕК Богдана Півень вказала депутату на некоректність показника 1316. "Загалом подалося на виключення за період серпень-жовтень - 487 суб'єктів господарювання, але кожен із них надає послуги не в одному регіоні", - пояснила вона.

Народний депутат припустив, що частина провайдерів припинили діяльність, частина пішла в тінь, а ще частина виставили бізнес на продаж. Згідно з документом про регіональний розріз, найбільше суб'єктів, які припинили діяльність, у Києві та Київській області - 156, а також у Черкаській області - 108. У реєстрі НКЕК станом на 1 серпня було 4,21 тис. юросіб, на 4 жовтня - 4,155 тис.

Водночас, за даними НКЕК, про послуги доступу до фіксованої мережі інтернет у першому півріччі відзвітувало 3443 оператори. Цифра 3,5 тис. провайдерів також фігурувала в заявах Інтернет Асоціації України (ІнАУ) і глави комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної діяльності Данила Гетманцева.

"Офіс ефективного регулювання" (BRDO), Інтернет Асоціація України (ІнАУ), Асоціація правовласників і постачальників контенту (АППК), Аналітичний центр "Український інститут майбутнього", Український союз промисловців і підприємців (УСПП) розповсюдили спільну заяву, у якій закликають "зупинити незаконні дії Державної податкової служби (ДПС) і не допустити протиправного скасування спрощеної системи оподаткування для інтернет-провайдерів".

За підсумками круглого столу "Шляхи вирішення проблемних питань оподаткування постачальників послуг до мережі Інтернет" пресслужба BRDO повідомила, що на початок 2024 року на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок) перебувало близько 2672 провайдерів. Вони постачали послуги близько 3 млн абонентам, установам та організаціям в Україні.

Раніше Федієнко повідомив, що з 1 жовтня Державна податкова служба України анулювала дату реєстрації всіх провайдерів фіксованого інтернету, зареєстрованих у формі ФОП.

Ще раніше Гетманцев повідомив, що українські провайдери фіксованого інтернету після 1 жовтня не зможуть працювати за спрощеною системою оподаткування: вони мають платити податки на загальних підставах. Він запевнив, що підвищення вартості послуг не відбудеться і назвав заяви про можливе подорожчання "дешевим вкиданням".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА