16:37 09.01.2024

Повернення Укренерго 1,1 млрд грн по банківській гарантії "Банку Альянс" затягується на невизначений строк

2 хв читати
Повернення Укренерго 1,1 млрд грн по банківській гарантії "Банку Альянс" затягується на невизначений строк

Північний апеляційний господарський суд зупинив провадження у справі між НЕК "Укренерго" та АТ "Банк Альянс" (справа № 910/3268/22) щодо боргу в розмірі 1,1 мільярда гривень. Це відбулось внаслідок звернення НЕК "Укренерго" до Верховного Суду зі скаргою на ухвалу Північного апеляційного господарського суду, якою той відмовив НЕК "Укренерго" у задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення позову.

Рішення про зупинення провадження було ухвалено в грудні 2023 року на наступний день після того, як Північний апеляційний господарський суд призначив чергове слухання у справі на 9 січня 2024 року, підвищивши очікування на можливе вирішення справи на користь НЕК "Укренерго".

Зважаючи на законні та обґрунтовані вимоги НЕК "Укренерго", винесення сприятливого рішення для юридичної команди національної енергетичної компанії на засіданні 9 січня 2024 року здавалося високоймовірним.

Однак 15 грудня 2023 року до Північного апеляційного господарського суду надійшла ухвала про відкриття касаційного провадження у справі за касаційною скаргою НЕК "Укренерго" на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 04.10.2023, якою той відмовив у задоволенні заяви НЕК "Укренерго" про вжиття заходів забезпечення позову.

Ця неочікувана скарга фактично призвела до зупинення розгляду справи № 910/3268/22 Північним апеляційним господарським судом до розгляду скарги НЕК "Укренерго” Верховним Судом, що, по суті означає відтермінування вирішення питання боргу "Банку Альянс” в розмірі 1,1 мільярда гривень на невизначений строк.

Довідково: В липні 2019 року НЕК "Укренерго" уклала договір про врегулювання небалансів електроенергії з енерготрейдером ТОВ "Юнайтед Енерджі". Договір стосувався балансування електричного струму в Об’єднаній енергосистемі України. Поручителем пов’язаної з Ігорем Коломойським ТОВ "Юнайтед Енерджі" виступив АТ "Банк Альянс", який у вересні 2021 року видав банківську гарантію на суму 1,85 млрд грн.

У квітні 2022 року НЕК "Укренерго" подала до суду позов про стягнення з "Банку Альянс" 1,717 млрд грн. Вже у грудні 2022 року Господарський суд м. Києва частково задовольнив позов "Укренерго" та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 1,11 млрд грн. З березня 2023 року справа розглядалась Північним апеляційним господарським судом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА