Інтерфакс-Україна
14:33 11.10.2023

Прем'єр Бельгії: Ми дуже близькі до створення системи відстеження, щоб повністю виключити російські алмази з роздрібних ринків

1 хв читати
Прем'єр Бельгії: Ми дуже близькі до створення системи відстеження, щоб повністю виключити російські алмази з роздрібних ринків

Прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо заявив, що ЄС і країни G7 дуже близькі до створення системи повного відстеження, щоб повністю виключити російські алмази з роздрібних ринків, і так вони не зможуть фінансувати російську війну.

"Як ви знаєте, ми працюємо разом з Європейським Союзом над пакетами санкцій. Є один конкретний елемент, у якому ми є рушійною силою, - це санкції щодо алмазів. Бельгія відіграє важливу роль у торгівлі алмазами. І ми хочемо повністю виключити російські алмази з наших роздрібних ринків", - сказав він у середу на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Брюсселі.

За словами прем'єра, найкращий спосіб це зробити - створити повну систему відстеження, щоб виключити російські алмази з усіх ринків.

"Ми робимо це разом з ЄС і країнами "Великої сімки". Ми дуже близькі до завершення створення такої повної системи відстеження, а це означає, що російські криваві алмази більше не зможуть фінансувати російську війну", - зазначив де Кроо.

За його словами, в питанні системи відстеження і заборони російських алмазів на роздрібні ринки країн "Великої сімки" та Європейського Союзу "мета, як і раніше, полягає в тому, щоб це було реалізовано 1 січня 2024 року".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський

Україна може провести вибори одночасно з референдумом щодо мирної угоди - Зеленський

Порошенко: РФ вже стирається, Україні треба бути міцніше та відповідальніше, щоб не стертися раніше

Українська дипломатія у 2026 сфокусується на зміцненні війська, розвитку ОПК, тиску на РФ і справедливому мирі – МЗС

"Євросолідарність" ініціює зупинку конкурсу на 109 млн грн для каналів телемарафону, щоб спрямувати ці кошти на ЗСУ - заява

Раді пропонують удосконалити конституційну процедуру - законопроєкт

ЦВК: Вибори можуть відбутися тільки за умов безпеки та відповідних законодавчих змін, наразі м'яч на боці Ради

Порошенко виступив проти виборів під час воєнного стану та за створення уряду національної єдності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА