10:35 02.06.2023

Парламент Швейцарії відхилив пропозицію дозволити реекспорт озброєння Україні

2 хв читати
Парламент Швейцарії відхилив пропозицію дозволити реекспорт озброєння Україні

Національна рада Швейцарії 1 червня відхилила законопроєкт, який дозволив би третім державам передавати Україні зброю виробництва цієї країни, але дискусії з цього питання тривають.

"У четвер велика палата відхилила парламентську ініціативу Комісії з політики безпеки 98 голосами проти 75 при двох, які утрималися. Отже, ініціативу відхилено", - йдеться в повідомленні на сайті Національної ради в п'ятницю.

Однак, як зазначається, на цьому дискусія про кардинальні зміни до закону про військові матеріали не закінчується. Закон про військові матеріали забороняє постачати швейцарську зброю країнам, які воюють, окрім виняткових випадків, наприклад, якщо Рада Безпеки ООН засудить повномасштабну війну проти України, однак у Росії там є право вето.

Як випливає з матеріалів дискусії в парламенті, оприлюднених на сайті, на розгляді є кілька пропозицій щодо цього. Наприклад, одна з них дозволила б не на пряму постачати військові матеріали в Україну, але за певних умов. Зокрема, зброю можуть передати тільки через п'ять років після її придбання у Швейцарії, але тільки країни Заходу і тільки за запитом. Також країна, якій планують її надати, не має перебувати в стані війни, якщо тільки вона не захищається, як це робить Україна.

Раніше, посилаючись на нейтральний статус, Швейцарія послідовно ветувала запити країн, зокрема Іспанії, Німеччини та Данії, які хотіли передати ЗСУ бронетехніку та боєприпаси швейцарського виробництва.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Італія висловила готовність в організації саміту щодо відновлення України у 2025 році

Солідарність Німеччини з Україною все ще сильна - міністерка розвитку про демарш AfD і BSW у бундестазі

Кличко обговорив питання децентралізації на Міжнародній конференції з відновлення України

Глава МЗС Великої Британії закликає використовувати російські активи на користь України та обрізати постачання російського газу в Європі

Єрмак у Берліні обговорив з ексдержсекретарем США перспективи для інновацій та інвестицій в Україні

Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС уже в червні: Це буде виконанням обіцянок, які дала нам Європа

ЄС має розпочати переговори про вступ України ще до кінця червня - президентка Єврокомісії

Уряд Латвії погодив кандидатуру Домбровскіса на посаду єврокомісара

Порошенко і Кличко привітали Європейську народну партію з перемогою на виборах до Європарламенту

Порошенко привітав Європейську народну партію з перемогою на виборах до Європарламенту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА