Інтерфакс-Україна
20:13 13.09.2022

Шольц провів розмову із Путіним: Росія має вивести війська з України та визнати український суверенітет

1 хв читати
Шольц провів розмову із Путіним: Росія має вивести війська з України та визнати український суверенітет

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц у вівторок, 13 вересня, провів телефонну розмову із президентом РФ Володимиром Путіним.

"90-хвилинна телефонна розмова із Путіним: Росія має вивести свої війська з України і визнати суверенітет і територіальну цілісність. Інакше дипломатичне рішення неможливе", - написав Шольц у твіттері.

Пресслужба уряду Німеччини повідомила, що розмова Шольца і Путіна була присвячена війні Росії проти України, що триває.

"Федеральний канцлер наголосив, що будь-які подальші спроби окупації територій з боку Росії не залишаться без відповіді і не будуть визнані за жодних обставин", - зазначається в повідомленні.

Шольц також закликав Путіна дотримуватися Женевських конвенцій щодо українських військовополонених і забезпечити доступ до них представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Також сторони обговорили ситуацію на Запорізькій АЕС.

"Федеральний канцлер наголосив на необхідності гарантування безпеки АЕС. У цьому контексті федеральний канцлер закликав уникати будь-яких кроків щодо ескалації та негайно виконувати заходи, рекомендовані в доповіді Міжнародного агентства з атомної енергії", - наголошується в повідомленні.

Крім того, Шольц і Путін обговорили продовольчу ситуацію у світі, особливо напружену в результаті російської агресивної війни.

"Канцлер наголосив на важливій ролі зернової угоди під егідою ООН і звернувся до президента Росії із закликом не дискредитувати угоду і надалі виконувати її в повному обсязі", - повідомляють в уряді Німеччини.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск звернувся до США після публікації безпекової стратегії

Порошенко привітав ЗСУ і закликав владу всі можливі ресурси спрямовувати на потреби оборони

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА