18:15 28.06.2022

Наразі у роботі вісім напрямів секторальних переговорів із Євросоюзом - Шмигаль на нараді у Зеленського

2 хв читати
Наразі у роботі вісім напрямів секторальних переговорів із Євросоюзом - Шмигаль на нараді у Зеленського

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що наразі у роботі уряду передбачено вісім напрямів секторальних переговорів із Європейським Союзом, які стали можливими завдяки здобуттю Україною статусу держави-кандидата в ЄС.

Зокрема, йдеться про приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) - так званого митного безвізу. Наприкінці червня в онлайн-форматі відбулася фінальна оціночна місія готовності України до приєднання до NCTS, яка надала позитивний висновок. Очікується ухвалення відповідного закону у другому читанні.

Ще одним напрямом є підготовка до укладення Угоди про лібералізацію автомобільних перевезень, що має відбутися найближчими днями. Завдяки цьому дозволи на транспортні перевезення для українських компаній не будуть потрібні.

Як зазначив Шмигаль, важливим є також створення спільного простору роумінгу між Україною та ЄС. Це означає, що українці не платитимуть за роумінг у країнах Європейського Союзу, а громадяни ЄС не платитимуть за роумінг в Україні.

Крім того, триває підготовка до приєднання України до єдиної зони платежів у євро без комісії, що буде відчутним для українських громадян і всередині країни, і за кордоном.

Глава уряду також наголосив на значенні інтеграції енергосистеми України з енергомережею континентальної Європи, особливо в контексті розширення експорту, для чого вже отримано відповідний висновок.

Важливим є і укладення угоди про так званий промисловий безвіз для відкриття взаємного доступу на ринки промислової продукції, інтеграція України в цифровий ринок ЄС, приєднання до всіх ініціатив європейського "зеленого курсу".

Як повідомляє пресслужба глави держави, у вівторок під головуванням президента України Володимира Зеленського відбулася нарада щодо підготовки України до майбутнього членства в Європейському Союзі після набуття статусу кандидата в члени ЄС.

У зустрічі також взяли участь керівник Офісу президента Андрій Єрмак та його заступники, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, народні депутати та урядовці, керівники правоохоронних та судових органів влади.

Як зазначив Зеленський, мають бути чітко окреслені завдання для всіх гілок влади, щоб оперативно рухатися у напрямку набуття повноправного членства в ЄС. Він також обговорив із учасниками наради законопроєкти щодо європейської та євроатлантичної інтеграції України, визначені як пріоритетні на 2022 рік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський обговорив із президентом Конго подолання продовольчої кризи

Зеленський закликав Білла Клінтона використати особистий авторитет для привернення уваги світу до ядерних загроз РФ на Запорізькій АЕС

Зеленський провів першу в історії двосторонніх відносин розмову з президентом Ботсвани

ФРН не виступатиме за ослаблення санкцій проти РФ, незважаючи на труднощі в енергетиці

На сайті ВР оприлюднено перелік санкцій проти РФ, які пропонують запровадити на 10 років

Ердоган заявляє, що домовився з Путіним про оплату російського газу в рублях

Раді запропонували визнати суверенітет і незалежність сербського Косова

Нардеп Яценко пропонує на час війни знизити депутатам зарплату до мінімальної і скасувати необґрунтовані пільги

Єрмак і Салліван обговорили підтримку України

Зеленський обговорив із президентом Малаві питання забезпечення продовольчої безпеки та розширення антивоєнної коаліції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА