Інтерфакс-Україна
21:41 12.12.2020

МЗС України вітає прийняття Конгресом США законопроекту "Про витрати на потреби національної оборони США в 2021 році"

2 хв читати
МЗС України вітає прийняття Конгресом США законопроекту "Про витрати на потреби національної оборони США в 2021 році"

Міністерство закордонних справ України вітає схвалення Сенатом США і Палатою представників США законопроекту "Про витрати на потреби національної оборони США в 2021 році".

"Положення цього документа передбачають, зокрема, виділення Україні значного пакета допомоги з безпеки, зокрема через збільшення доступних коштів для придбання летальних видів озброєння для потреб Збройних сил України, а також посилення санкційного тиску для протидії підривної діяльності РФ", - йдеться в коментарі МЗС України, оприлюдненому в суботу ввечері.

В українському зовнішньополітичному відомстві зазначають, що своїми рішеннями США вкотре свідчать про лідерство в підтримці України, її суверенітету і територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах.

"Ми високо цінуємо міцну двопартійну та двопалатну підтримку України у США, готовність стратегічного партнера України продовжувати практичну допомогу нашій державі у зміцненні її обороноздатності в умовах триваючої російської агресії", - йдеться в коментарі.

Як повідомлялося 1 грудня 2020 року Сенат США переважною більшістю голосів (84-13) та 8 грудня 2020 року Палата представників Конгресу США (335-78) схвалили законопроект «Про витрати на потреби національної оборони США у 2021 році» (NDAA 2021). Документ передбачає виділення Україні на цілі безпекової допомоги у 2021 році за програмою "Ініціатива безпекової допомоги Україні" 250 млн. дол. США, зокрема, 75 млн. дол. США на придбання для потреб ЗСУ летальних видів озброєння, що на 25 млн. дол. США більше, ніж у 2020 році.

Крім того, NDAA 2021 передбачає посилення санкцій проти будівництва "Північного потоку-2", зокрема розширення переліку послуг, що підпадають під дію санкцій США відповідно до закону "Про захист енергетичної безпеки Європи" 2019 року. Для набуття чинності, NDAA 2021 повинен бути підписаний президентом США.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

"Євросолідарність" продовжить блокування трибуни на засіданні Ради – співголова фракції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА