12:48 24.11.2020

Профільний комітет ВР разом з омбудсменом домагатимуться виділення необхідних видатків у держбюджеті-2021 для забезпечення житлом ВПО

2 хв читати
Профільний комітет ВР разом з омбудсменом домагатимуться виділення необхідних видатків у держбюджеті-2021 для забезпечення житлом ВПО

Комітет Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій разом з уповноваженим Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою домагатимуться виділення необхідних видатків у державному бюджеті на 2021 рік для фінансування програм забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Про це заявив голова комітету Дмитро Лубінець (група "За майбутнє") у вівторок під час онлайн-презентації спецдоповіді омбудсмена "Реалізація права внутрішньо переміщених осіб на житло".

"На сьогодні у нас діють дві програми. Це програма забезпечення житлом ВПО така, як "Доступне житло", і програма пільгового кредитування учасників АТО і ВПО. Ми можемо констатувати, що під час розрахунків держбюджету на 2021 рік, у першому читанні він уже був проголосований, абсолютно недостатньо коштів було закладено на ці дві програми. Я як голова профільного комітету разом із Людмилою Денісовою домагатимемося того, щоб все-таки в державному бюджеті на 2021 рік було виділено видатки на ці дві дуже важливих програми", - зазначив Лубінець.

При цьому він нагадав, що перша зі згаданих програм передбачає сплату державою 50% вартості будівництва або придбання житла, а також можливість для ВПО отримати додаткове кредитування в банку для будівництва або придбання доступного житла. Друга програма стосується надання переселенцям так званого державного кредиту для придбання квартир чи одноквартирного будинку під 3% річних.

"Можу сказати, що обидві програми є абсолютно логічними і правильними, і друга викликала великий інтерес у ВПО: наразі в ній зареєструвалися 16 тисяч сімей. Якщо ми говоритимемо про приблизні розрахунки, то на рік потрібно виділяти не менше ніж мільярд гривень для того, щоб через деякий час повністю забезпечити потреби на житло хоча б цих 16 тисяч сімей ВПО", - уточнив депутат.

При цьому він зазначив, що лише 10% переселенців стали власниками свого житла. Водночас, за словами Лубінця, на сьогодні 62% внутрішньо переміщених осіб орендують житло власним коштом, 16% живуть разом із родичами або у приймаючих сім'ях, 5% у гуртожитках і 3% у центрах компактного проживання ВПО.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Байден заявив про бажання брати участь у передвиборчих дебатах із Трампом

До Дня Києва 42 тисячі киян, постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС, отримають матеріальну допомогу - Кличко

Пропозиція США щодо використання відсотків від заморожених активів РФ для України набирає обертів у G7

Столтенберг: ще не пізно для перемоги України, але союзникам необхідно прискоритися

Закриють 60 км фронту: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі"

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА